Originaliai jis yra iš Honkongo, kuris teoriškai yra Kinijos dalis, tačiau praktikoje nuo jos visai nemažai skiriasi. Toli gražu ne visi honkongiečiai save laiko kinais ir daugelis tokių priešinasi centrinei kinų valdžiai. Ši informacija, kartu su mintimi, kad atėjo metas aprašyti tolimus kraštus, bei faktu, kad ir pats ne taip seniai lankiausi Honkonge, lėmė tai, kad šios dienos tekstas ir bus apie šią keistą teritoriją.
Iš kur ji tokia atsirado ir kodėl ji nėra visiška Kinija? Reikalai užsisuko po Pirmojo opijaus karo (1839–1842 m.), kai britai sumušė Honkongą valdančią kinų dinastiją ir užvaldė jį norėdami turėti savo tvirtovę Pietryčių Azijoje. Honkonge jie tvarkėsi kaip namie, tai yra teisingai, nes netrukus jis tapo klestinčios ekonomikos sala Azijoje.
Tai tapo bene pirmuoju atveju pasaulyje, kai kolonija pragyvenimo lygiu pralenkia kolonizatorius.
Paradoksalu, bet prie to prisidėjo ir Kiniją uzurpavę komunistai, nes tada daugybė kinų verslininkų ir šiaip protingų žmonių iš jos spruko būtent į Honkongą. Jo ekonomika pasistiebė taip stipriai, kad 1990 m. pralenkė Jungtinės Karalystės ekonomiką ir tai tapo bene pirmuoju atveju pasaulyje, kai kolonija pragyvenimo lygiu pralenkia kolonizatorius.