Baku – kaukazietiškas Las Vegasas

2011-ųjų metų pradžioje Azerbaidžano pavadinimas žiniasklaidoje buvo minimas retai. Tik po sėkmingo pasirodymo „Eurovizijos“ dainų konkurse pasaulio akys nukrypo į šią Kaukazo regiono valstybę. Ypač išgarsėjo ant Kaspijos jūros kranto įsikūrusi sostinė Baku, žavinti ne tik kultūra, bet ir vakarėliais, dažnai lyginamais su linksmybėmis Dubajuje ar Tel Avive.
Baku panorama
Baku panorama / Kelioniuakademija.lt nuotr.

Paslaptingi statiniai rytietiškame Las Vegase

Beprotišku eismu pasitinkantis Baku miestas daug draugiškesnis nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Nors gatvėmis automobiliai lekia milžinišku greičiu, vietos gyventojai garsėja svetingumu ir noru padėti.

Paklydėlis, paklausęs kelio, sulauks pagalbos net ir tuo atveju, jei vietinis nekalba jokia užsienio kalba – entuziastingas miestietis būtinai apklaus visus aplinkinius.

Vos du milijonus gyventojų turinčioje Azebaidžano sostinėje – net 30 muziejų. Įspūdingiausiojo vardo nusipelnė azerbaidžanietiškos literatūros tvirtovė Nizami, 23-ose milžiniškose salėse sukaupusi tūkstančius retų rankraščių ir knygų.

Šis statinys žavi ir tuos, kurie ne itin domisi proza bei poezija. Muziejus laikomas vienu gražiausių pastatų mieste, o fasadas vertas meno kūrinio vardo: baltose arkose išdidžiai stovi žymiausių rašytojų skulptūros, virš kurių pakibo iš šimtų spalvotų dalelių sulipdytos mozaikos.

Kelioniuakademija.lt nuotr./Nizami muziejaus fasadas
Kelioniuakademija.lt nuotr./Nizami muziejaus fasadas

Visai netoli pagrindinio Azerbaidžano kultūros sergėtojo stūkso paslapčių apgaubtas Mergelės bokštas. Niekas nežino, kada ir kodėl jis buvo pastatytas.

Užkopus ant beveik 30 metrų aukščio mistiško statinio judrios Baku gatvės atsiveria tarsi ant delno: daugybė modernių, naktį visomis spalvomis užsidegančių dangoraižių primena Las Vegasą, o ne ramųjį Kaukazą.

Nė kojos iš namų be arbatos

Azerbaidžaniečiai teigia, jog svečiai neišleidžiami tol, kol neišgeria bent vieno puodelio arbatos. Šis karštas gėrimas vietiniams šventas, tad ir degustacija reikalauja ypatingų apeigų.

Paprastai geriama iš krištolinės kriaušės formos stiklinės ir būtinai pagardinama citrina. Atvykėliai, kurie neturi pažįstamų mieste, Baku gyventojų svetingumą gali pajusti visame senamiestyje išsidėsčiusiuose arbatos namuose.

Jei lankydamiesi sostinėje nutarėte paskirti pasimatymą, tai darykite pagrindinėje susitikimų vietoje – Fontano aikštėje. Čia dieną žmonės ilsisi tarp vėsinančių vandens purslų ir palmių, o vos sutemus užverda naktinis gyvenimas.

Aplink didžiulį skverą įsikūrę geriausi miesto barai ir restoranai, nenutylantys iki pat aušros. Po linksmybių pasivaikščiokite Baku pakrante: virš prišvartuotų jachtų kylančios saulės vaizdas nepalieka abejingų.

Kelioniuakademija.lt nuotr./Baku ugnies bokštai
Kelioniuakademija.lt nuotr./Baku ugnies bokštai

Sakoma, kad Azerbaidžanas – ugnies šalis, kadangi šioje teritorijoje žmogus pirmą kartą įžiebė liepsną. Gyvenimas tautų ir kultūrų maišatyje tikrai kunkuliuoja, tad teigiama, jog tipiškas azerbaidžanietis neegzistuoja. Tačiau mieste kiekvienas jaučiasi savas bei laukiamas.

Kelionių į Azerbaidžaną specialistai – kelioniuakademija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai