„Youtube“ vartotojas FLOU įrašu pasidalijo balandžio 18 dieną. Jis rašė, kad tądien laivus, „sklendžiančius“ virš jūros, nufilmavo Gdanske, Lenkijoje.
Nieko stebuklingo čia nėra, nors vaizdas atrodo išties išskirtinai. Kas tai per reiškinys, prieš mėnesį paaiškino ir BBC meteorologas Davidas Braine'as, kai Jungtinėje Karalystėje pasklido panašios nuotraukos. Netolo Kornvalio krantų buvo nufotografuotas tanklaivis, kuris atrodė kaip ir laivai prie Gdansko – sklendžiantis oru.
Šis reiškinys yra taip vadinamas „viršutinis miražas“ (angl. superior mirage). „Jie pasirodo, kai susiklosto tinkamos oro sąlygos, vadinamos temperatūros inversija – kai šaltas oras yra arčiau jūros, o šiltas oras – virš jo“, – aiškino D.Braine'as.
Anot jo, kadangi šaltas oras yra tankesnis už šiltą, jis lenkia šviesą link to, kas stovi ant žemės ar pakrantėje, keisdamas tai, kaip atrodo tolimas objektas.
Neseniai socialiniuose tinkluose sklido ir dar vienas tokio miražo pavyzdys, šįkart prie Barselonos krantų.
Gavos paplūdimyje nufotografuotas „sklendžiantis miestas“, kuris atrodę lyg keliolika pastatų virš vandens. Bet tai buvo Fata Morgana – sudėtingas optinis reiškinys, susidedantis iš kelių miražų formų. Jis atsiranda taip pat dėl temperatūros inversijos.
Esant Fatai Morganai, horizonte esantys objektai, pvz., salos, uolos, laivai, ledkalniai atrodo ilgesni ir pakilę virš žemės paviršiaus, lyg savotiškos „pasakų pilys“. Ir prie Barselonos tiesiog tebuvo krovininis laivas su konteineriais.