Agungas yra aukščiausias 153 km ilgio Balio salos taškas – jo aukštis siekia 3148 m). Paskutinį kartą jis buvo aktyvus 1963-aisiais.
Kaip 15min sakė Balyje gyvenanti ir turizmo srityje dirbanti Viktorija Panovaitė, ilgai miegojusio ugnikalnio išsiveržimo grėsmė reali – vietiniai ir turistai perspėjami, kaip elgtis, jei situcija taptų itin rimta.
„Per savaitę du kartus pakilo aukščiausio ugnikalnio Agungo išsiveržimo tikimybės lygis. Keliautojai perspėjami nebūti arčiau nei 7,5 km. Aplinkui esančios gyvenvietės informuotos nelaimės atveju, kaip evakuotis“, – sakė lietuvė.
Ekskursijas Balyje organizuojanti V.Panovaitė prasitarė, jog dėl to patirs nepatogumų – greičiausiai teks atšaukti šiomis dienomis turėjusią įvykti turistinę kelionę netoli ugnikalnio.
„Laukiam naujienų ir žiūrim, kas bus toliau, nes kaip tik rytojui suplanuota mini kelionė netoli ugnikalnio. Tikriausiai ją teks atšaukti“, – sakė mergina.
Vietos valdžia atsargumo priemonių ėmėsi rugsėjo 18-ąją, po to, kai ilgus metus „miegojęs“ ugnikalnis išleido seriją dūmų. Šiuo metu pranešama, jog pavojus pasiekė 3 lygį. Iš viso yra 4 rizikos lygiai.
Agungo ugnikalnis – populiari turistinė vieta, nuo kurios atsiveria kvapą gniaužianti salos panorama. Turistams rengiamos specialios iškylos prie ugnikalnio kraterio pasigrožėti fantastiško grožio saulėlydžiu ir saulėtekiu.