Moldovoje užaugusio 26-erių Renato darbo vieta jau šešerius metus yra laivai, plaukiojantys stingdančiose temperatūrose planetos šiaurėje. Niekada negalvojęs būti jūreiviu, juo labiau – Norvegijoje, jis po mokslų ėmė dairytis darbo ir iš draugo išgirdo apie galimybę gerai užsidirbti Barenco jūroje gaudant šiuos gyvius, atrodančius kaip iš fantastinio filmo.
Darbas sunkus. Reikia gero fizinio pasiruošimo, po 8 nepertraukiamo darbo valandų gauni tik 8 valandas poilsiui ir miegui, tuomet – vėl iš 300 metrų gylio keli spąstus, keiti masalą, meti juos atgal. Šeimos nematai mėnesį, nors per pandemiją toli nuo jos gali būti net ir daugiau nei pusmetį. Tačiau net vokiečiai ar anglai pripažįsta, kad apie tokią algą savoje šalyje galėtų tik pasvajoti.
Ką reiškia dirbti krabų gaudytoju Barenco jūroje – kokie pavojai ir koks atpildas laukia – Renatas papasakojo interviu 15min.
– Daug atsiranda lietuvių, norinčių įsidarbinti krabų gaudytojais? Ar tam reikia specialaus pasiruošimo, kursų, mokymų?
– Esu dirbęs įvairiuose laivuose, kiekviename jų buvo ir lietuvių. Kartą per mėnesį atvykstame į krantą iškrauti produktų, nemažai lietuvių dirba ir pajūrio žuvų perdirbimo gamyklose.