„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Be sienų“ Indijos dienoraščiai: 6. Susitikimas su būsimu šventuoju ir indiška gyvenimo išmintis

Per dvi dienas bananų ir ryžių pagalba nuraminome pilvo uraganą. Nors galva dar kiek svaigo ir vidinė savijauta nebuvo grįžusi į normalią padėtį, nusprendėme, kad per ilgai užsisėdėjome su hipiais viename iš Gokarnos paplūdimių. Metas judėti tolyn. Išsinuomojome 150 cc varikliukais ginkluotus motociklus „Honda Hero Splender“ ir „Bajaj Discovery“. Dieną pasiblaškę paplūdimiais, tikėjomės, kad jau pažabojome plieninius žirgus, tačiau intensyviame eisme jautėmės lyg mokydamiesi plaukti kalnų upėje. Iš pradžių erzino neįprasta eismo pusė, paskui nuolatinis pypsėjimas, galiausiai po kelią klajojantys šunys, karvės ar ožkos. Gatvėse retai rasi juostas bei kelio ženklus, tačiau gausu „gulinčių pareigūnų“, kurie suveikia kaip mažas tramplinas. Vairuotojai nenaudoja posūkio signalo, naktį vairuoja įsijungę ilgąsias šviesas, o norėdami pervažiuoti į kitą kelio pusę tiesiog moja ranka.
Vakarinė visuomenės aktyvo diskusija
Vakarinė visuomenės aktyvo diskusija / Be sienų nuotr.

 Daugiau apie „Be sienų“ nuotykius Turkijoje, Irane, Sibire ir Afganistane skaitykite čia.

Be sienų nuotr./Atsargiai, kelyje pradedantis vairuotojas

Be sienų nuotr./Atsargiai, kelyje pradedantis vairuotojas

Tačiau be visų išvardintų ypatumų mes nesudalyvavome ir nematėme nei vieno eismo įvykio. Vairuotojai budrūs ir puikiai reaguojantys į nuolatos besikeičiančią situaciją. Jei aš užlindau tau ant kelio, tu pristabdei arba apvažiavai, blogiausiu atveju išvažiavai į kelkraštį, o ne sulindai į garsinį signalą ir klykei: „Gaidy, kur važiuoji!“. Jeigu aš pyptelnu tave lenkdamas, tai tik dėl to, kad tu dėmesingai stebėdamas priekį, būtum informuotas ir neatsitrenktum į mane važiuojantį šone. O buvo visko: važiavęs 90 km/val ir staiga sustoti sugalvojęs sunkvežimis, siaurame kelyje vienas kitą lenkiantys autobusai, iš traktoriaus vežimo pažirusios džiovintos nendrės, esant pakeltam šlagbaumui praūžęs traukinio lokomotyvas, ant kelio įsidrėbusios atšvaitais nepažymėtos karvės, o gal buliai, sunku atskirti tamsoje.

Be sienų nuotr./Motociklas ar motoroleris?
Be sienų nuotr./Motociklas ar motoroleris?

Skriedami pro nežinomą pusantro lako (150 000 žmonių) dydžio kaimuką, nusprendėme saulę palydėti ir vietos nakvynei paieškoti ant aukščiausio šalikelės kalno. Pamatę aukštyn žygiuojančius svetimšalius, vienuoliai pakvietė susipažinti su būsimu šventuoju. Iš pradžių pabūgome papuolę į dar vienas pardavėjų pinkles ar religinę sektą, gardžiai pamaitinti ir minkštai apnakvyndinti išjungėme būdravimo rėžimą. Miestelis pasirūpina vienuolių gerove, o šie mainais skleidžia gėrį ir dorą. Svamiji šviečia žmones rytinėmis valandos paskaitomis (6.30 val), į kurias susirenka penkiolika tūkstančių klausytojų, vakarinėmis bendruomenės aktyvo diskusijomis bei lankydamiesi svarbiausiuose rajono renginiuose.

Apylinkės žmonės stengiasi, bent akimirkai pamatyti Shri Siddheshwar ir gauti jo asmeninį palaiminimą. Mums vienuolis leido pusvalandį pasivaikščioti kartu. Klausinėjome, ar matė Dievą, kur žmonės keliauja po mirties ir kokia gyvenimo prasmė. Trumpai ir drūtai, atsakymas skambėtų taip: „Praeities nebėra, o ateitis ateis ir be tavo papildomo rūpesčio, tad pasimokyk gyventi dabartyje, čia, šiandien. Nugyvenk tau duotą gyvenimą dorai, kuo mažiau kenkdamas gamtai bei aplinkiniams ir išnaudodamas progas padėti. Padėk dėl savęs, kad išmoktum tai, ko nemoki, ne dėl kitų, nes milijonai žmonių egzistavo prieš tave, milijonai gyvens po tavęs, o tu tik laikinas dieviškos energijos blyksnis“.

Be sienų nuotr./Viduryje Shri Siddheshwar Swamiji
Be sienų nuotr./Viduryje Shri Siddheshwar Swamiji

Vienuolius lydi pasaulietiško gyvenimo atsisakiusi kompanija. „Pirmi dvidešimt penki gyvenimo metai skirti mokslui, antri šeimai, treti atsiskyrimui nuo šeimos į tikėjimą, o ketvirti pasinėrimui į vienatvę ir pasiruošimui mirčiai“, – pasakojo buvęs anglų kalbos mokytojas, prieš tris metus palikęs darbą, žmoną ir išvykęs klajoti su vienuoliais. Jam vertėjaujant pavyko suprasti viešas paskaitas ir diskusijas. Užstrigo septyniolikmetės mokyklos pirmininkės mintis: „Laikas, kaip ledai. Jei nesuspėji pasimėgauti, ištirpsta“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs