Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija gavo ir vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip važinėjama saugomoje teritorijoje:
Paviešinusi gamtai padarytą žalą, direkcija savo feisbuko paskyroje rašė, kad „kažin ar Tauragės rajonui yra tekę patirti tokį barbarbarizmą nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos“.
Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija ragina elgtis atsakingai ir primena, kad pelkėje 1m durpių sluoksnis formuojasi 1000 metų, 2-jų metrų aukščio pušaitėms yra apie 100 metų.
Pelkėje vyksta visai kitokie procesai, nei miške. Tik aukštapelkėse aptinkami mažyčiai vabzdžiaėdžiai augalai – saulašarės. Pelkės ekosistema, lyginant su mišku, žymiai jautresnė pažeidimams ir būtent jos yra didelės CO2 saugyklos, kurį išlaisviname, pažeidus pelkės paviršių.
Palyginimui, jei 1 m durpių klodo sluoksniui susiformuoti reikia 1000 metų, tai sengirei apie 300. Abu skaičiai dideli, smarkiai lenkiantys žmogaus gyvenimo trukmę, abi ekosistemos yra labai svarbios.
Bekelės pramogos per akimirką sumauroja pelkės paviršių. Lygiai taip pat daro didelę žalą miškams, ardo kopas, iš teritorijos išveja tokias jautrias rūšis trikdymui kaip tetervinus, lūšis.