1. Nardytojų meka – didžiulė žydra skylė
Į pasaulio geriausių nardymo vietų dešimtuką patenkanti Didžioji žydroji skylė, susiformavusi prieš daugybę tūkstančių metų, plyti netoliese Belizo krantų, į rytus nuo Turnefės salų. Apskritimo formos smegduobė yra neįtikėtino dydžio: jos plotis siekia daugiau nei 300 m, o ilgis 124 m.
Per kvarteto ledynmetį atsiradusią skylę išgarsino keliautojas Žakas Ivas Kusto, kai išmatavo teritoriją ir įtraukė ją į geriausių nardymo vietų sąrašus. Tiesa, povandeninio pasaulio gerbėjai tiesiog dievina gamtos stebuklą, ne tik dėl unikalios floros bei faunos, čia aptinkami didieji ešeriai ir net rifiniai rykliai, bet ir dėl be galo švaraus vandens. Beje, sportininkai pirmiausia tyrinėja skylę, o tada nardo netoliese esančiuose dvejuose rifuose.
2. Poilsio ir malonumų sala
Karibų jūroje, pačioje Belizo barjerinio rifo šiaurėje esanti Ambergriso sala yra viena populiariausių. Siaurutė, vos 1,6 km pločio grožybė gali pasigirti nuostabiai balto smėlio pakrantėmis ir skaidriai žydru vandeniu, kas pritraukia daugybę poilsiautojų iš viso pasaulio. Vietovėje visi gyventojai užsiima turizmo verslu, tad keliautojų čia laukia tikras atostogų ir paslaugų rojus.
Pagrindinė gyvenvietė – San Pedras, tačiau aplink yra ir daugiau kaimelių bei nedidelių kurortų, o apylinkėse randama majų keramikos, nes jie čia gyvenimo ikikolumbiniais laikais.
3. Paslaptingas indėnų miestas
Lamanajus – istorinė Belizo puošmena, archeologinė majų teritorija įsikūrusi valstybės šiaurėje, Orendž Volko rajone, netoliese naujosios upės lagūnos. Senovinio miesto pavadinimas buvo iššifruotas iš indėnų inskripcijų ir reiškia Panardintas krokodilas.
Tačiau vietovėje visgi svarbiausias architektūrinis palikimas, kurio čia išties nemažai.
Lamanajuje rasite pusiau džiunglėmis apaugusią Jaguaro šventyklą su gyvūną primenančiomis struktūromis, Kaukės šventovę, išpuoštą didžiuliu aksesuaro raižiniu.
Ir, žinoma, Aukštąją laiptuotą 33 m piramidę su šventykla jos viršuje. Prieš daugybę metų statyti majų šedevrai išliko tik todėl, kad jie inirtingai kovojo su katalikų misionieriais, norėjusiais atversti gyventojus į savo tikėjimą.
Egzotinių kelionių į Centrinę Ameriką specialistai – kelioniuakademija.lt