Šiuo metu mergina gilinasi į profesionalių virtuvės šefų darbo subtilybes. Studijos – intensyvios ir sunkios, tad radusi laisvo laiko Virginija skuba į gamtą grybauti. Šis pomėgis, kurį lietuvė „atsivežė“ iš gimtinės, lengvai įgyvendinamas ir Bulgarijoje, kur netrūksta grybų. Tiesa, kai kurie mus, lietuvius, gali nustebinti. Pasirodo, bulgarai valgo musmires!
„Manęs, kiek pamišusios grybautojos, kartais klausia, ar Bulgarijoje yra kitokių, Lietuvoje neaugančių grybų. Taip, yra. Vienas jų – karališkoji musmirė (lot. Amanita caesarea). Jūs birželio 23-osios naktį Lietuvoje ieškote paparčio žiedo, o aš Bulgarijoje šito grybo ieškojau praktiškai metus. Rasti pavyko tik praėjusį savaitgalį Rodopų kalnuose!“, – savo tinklaraštyje „Tekstoranas“, kuriame daugiausia dalijasi įspūdžiais iš maisto studijų, rašo Virginija.
Pasak jos, bulgarai šitą grybą vadina гъба булка, kas išvertus reiškia „grybas-nuotaka“.
„Taip jis vadinamas dėl balto, kieto, kiaušinį primenančio ir visą grybą gaubiančio apvalkalo, primenančio nuotakos nuometą. Grybui augant jis plyšta ir pasirodo raudonai oranžinis vaisiakūnis. Lietuvoje kiekvienas vaikas nuo mažumės žino, kad musmirės nuodingos. O čia grybų-bulkų visi ieško ir mielai valgo, nes karališkoji musmirė ne tik kad valgoma, bet ir labai turtinga maistinėmis savybėmis“, – rašo lietuvė.
Suradusi šių grybų ji netruko ir paragauti. „Vakarienei grietinėlėje patroškinau tik musmirių. Jas trumpai apviriau, tada keptuvėje pakepinau truputį svogūno, sudėjau musmirytes, pabaigoje įpyliau grietinėlės. Kai kepi tokį ypatingą grybą, geriausia rinktis laiko patikrintą receptą“, – pasakojo mergina.
Anot jos, tiek grybus plaunant, tiek vėliau verdant vanduo buvo ryškiai geltonas. Nuotraukoje matyti ir geltoni, vos kepti pradėti musmirių gabaliukai. Skonis, Virginijos teigimu, buvo neįprastas, visai kitoks nei mums gerai pažįstamų baravykų ar voveraičių.
„Kadangi tokią vakarienę valgiau prieš bene savaitę ir jaučiuosi puikiai, patikinu – karališkosios musmirės nenuodingos, tik mėgautis jomis reikia atvažiuoti pas mane į Bulgariją“, – šmaikštavo tinklaraščio autorė.
Ši istorija buvo publikuota Virginijos Pupeikytės-Dzhumerovos tinklaraštyje „Tekstoranas“.
TAIP PAT SKAITYKITE:
Bulgariškos virtuvės paslaptys: kaip valgomos rožės?
Savaitgalio pusryčiai bulgariškai: kainos, skoniai, istorijos