Padėjo surinkti pinigų onkologiniam ligoniukui
Dabar organizacijos „Aktyvi Tauragė“ organizuojamuose žygiuose dalyvauja nuo keliasdešimt iki kelių šimtų žmonių. Bene svarbiausiu savo organizuotu žygiu S.Bagdonas laiko labdaros žygį Šilutėje, į kurį susirinko beveik 400 žmonių.
Pėsčiųjų žygis buvo skirtas dar nė dviejų metų neturinčiam Emiliui iš Žemaičių Naumiesčio ir jo šeimai paremti – mažametis serga onkologine liga.
Šis žygis pakeitė mano gyvenimą. Ne dėl to, kad anksčiau nebuvau daręs ko nors gero, bet dėl to, kad kartu įgyvendinome šį žygį. Po žygio žmonių akyse kaupėsi ašaros.
Žygio dalyviai įveikė 21 km aplink Šilutės miestą. Renginio metu buvo renkamos aukos sergančio vaiko šeimai.
Žygeiviai mokėjo startinį žygio mokestį, o vakare vyko aukcionas. Vien renginio dieną buvo paaukota apie 2 tūkst. eurų.
„Šis žygis pakeitė mano gyvenimą. Ne dėl to, kad anksčiau nebuvau daręs ko nors gero, bet dėl to, kad kartu įgyvendinome šį žygį. Po žygio žmonių akyse kaupėsi ašaros.
Beje, visiškai netikėtai žygio maršruto kontūrai atitiko Lietuvos žemėlapį. Mes tokį maršrutą nuėjome neprognozuotai. Žygio dalyviai juokavo, kad ėjome aplink Šilutę, o apėjome aplink Lietuvą“, – prisimena S.Bagdonas.
Itin reikšmingas buvo ir vasarą Tauragėje vykęs neįgaliųjų mokymo plaukti baidarėmis projektas.
Būna gyvenimo nustekentų žmonių, nesišypsančių, užsidėjusių akinius nuo saulės ir bijančių šito pasaulio. Kai plauki baidare kartu su juo, o už 200 metrų jo veide pamatai natūralią šypseną – tai būna neįkainojama.
„Vėliau darėme turą per Lietuvą, susitikome su vietos neįgaliųjų bendruomenėmis. Apie 95 proc. sutiktų neįgalių žmonių nėra gyvenime sėdėję baidarėse. Ta niša buvo labai apleista, daugelis neįgaliųjų Lietuvoje visiškai neirkluoja.
Tačiau tam reikia nemažų investicijų, sunkaus darbo ir didžiulės atsakomybės.
Žmogus turi būti saugus šimtu procentų – instruktoriai privalo plaukti kartu, reikia koncentruoti dėmesį.
Būna gyvenimo nustekentų žmonių, nesišypsančių, užsidėjusių akinius nuo saulės ir bijančių šito pasaulio. Kai plauki baidare kartu su juo, o už 200 metrų jo veide pamatai natūralią šypseną – tai būna neįkainojama“, – džiaugiasi S.Bagdonas.