Buvusi skrydžių palydovė: 7 klaidos, kurias keleiviai daro lėktuvo tualete

Daugelis skrendančiųjų lėktuvu dažniausiai rūpinasi savo patogumu, bet ar kada susimąstėte apie švarą lėktuve? Buvusi skrydžių palydovė tualetą įvardija kaip nešvariausią vietą orlaivyje ir dalijasi patarimais, ko keleiviai turėtų jame nedaryti.
Lėktuvo tualetas
Lėktuvo tualetas / 123RF.com nuotr.

Buvusi skrydžių palydovė „Sanctuary Bathrooms“ papasakojo, kodėl tualetas yra nešvariausia vieta lėktuve, ir ką turėtų žinoti bei daryti keleiviai, rašo thesun.co.uk.

Tualete dėvėkite kaukę

Skrydžio palydovė sakė: „Lėktuvo tualetas iš esmės yra spinta, kurioje nėra švaraus oro. Nėra lango, o oro ventiliacija prasta.“

Pasak buvusios palydovės, tai reiškia, kad kiekvieną kartą, kai einate į tualetą, kvėpuojate oru, kuriuo kvėpavo visi kiti keleiviai, jau nekalbant apie tai, kad aplinkoje pasklinda į klozetą nuleistų fekalijų dalelės.

Nevalykite dantų

Anot buvusios palydovės, lėktuve vanduo tiekiamas iš tos pačios vandens talpyklos ir paprastai yra nefiltruotas.

Ji sakė: „Naudokite vandenį buteliuose, bet pagrindinis mano patarimas būtų toks – nesineškite dantų šepetėlio ar skalbimo maišelio į lėktuvo tualetą.“

Venkite liesti tualeto sėdynę

Ji sakė: „Venkite tiesioginio kontakto su kuo daugiau lėktuvo tualeto kabinos paviršių. Tai prasideda nuo durų rankenos. Ją patariama palenkti koja arba atidarant ranka mūvėti plastikines vienkartines pirštines.

Prieš liesdami kiekvieną paviršių būtinai turėtumėte jį nuvalyti, bet, jei tai neįmanoma, pasiimkite kelis tualetinio popieriaus lapelius ir naudokite juos, kad išvengtumėte tiesioginio prisilietimo pirštų galiukais.“

Buvusi skrydžių darbuotoja rekomendavo nesėsti ant klozeto, atliekant gamtinius reikalus.

Išskalbkite drabužius ir nusiprauskite

Skrydžių ekspertė patarė: „Vos atvykę į paskirties vietą, įdėkite drabužius į skalbyklę ir gerai nusiprauskite. Aš visada prausdavausi po dušu iškart po darbo ir kartais vanduo tapdavo rudas!“

Avėkite batus

Ekspertė perspėjo, kad tualeto grindys gali būti šlapios ne tik dėl vandens, bet ir šlapimo, jei kuris keleivis neišlaikė pusiausvyros atlikdamas gamtinius reikalus. Tad jos rekomendacija – į lėktuvo tualetą visada eiti avint batus:

„Įsivaizduokite, jei kojinės sušlaptų, o paskui apsiautumėte batus – viską perneštumėte į juos, o tai būtų labai nehigieniška.“

Su savimi turėkite dezinfekcinį skystį

Buvusi lėktuvo įgulos narė paaiškino: „Dauguma skrydžių palydovų skrydžio metu visada su savimi turi kišeninį buteliuką rankų dezinfekavimo skysčio, kad prireikus galėtų pasinaudoti, todėl raginčiau keleivius daryti tą patį. Ypač – prieš ir po apsilankymo tualete (taip pat nusiplaukite rankas su muilu).“

123RF.com nuotr./Dezinfekcinis skystis
123RF.com nuotr./Dezinfekcinis skystis

Venkite naudotis tualetu šiuo metu

Pasak buvusios stiuardesės, blogiausias metas naudotis lėktuvo tualetu yra prieš pat orlaiviui pakylant ir pačioje skrydžio pabaigoje, ypač, jei skrydis yra tolimojo reiso.

Dėl turbulencijos daugeliui keleivių gali sutrikti skrandžio veikla, o lėktuvo maistas daugeliui taip pat nepatinka.

Buvusi skrydžių palydovė sakė: „Lėktuvo maistas nėra maistingas. Jis gali būti riebus, jame gali būti daug druskos ir riebalų, o tai nėra gerai žarnyno veiklai. Kai tik išjungiami ženklai, į tualetą plūsta žmonės, tarp jų – ir tie, kurie pasijunta sunegalavę.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs