„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Daivą pribloškė Kenijoje pamatyti vaizdai: atrodo, kad čia „Liūtas karalius“ virsta realybe

Nors žodis „safaris“ jau tapo bendrine sąvoka daugelyje pasaulio kalbų, bet iš tiesų tai – Kenijoje gimęs terminas, kuris suahilių kalba reiškia kelionę. Būtent apie kelionę Kenijoje ir įspūdžius iš safario „Itaka“ pranešime žiniasklaidai dalijasi kelionių ekspertė Daiva Strumskienė.
Kenija
Kenija / Asmeninio archyvo nuotr.

Įspūdingus skaičius pranoksta įspūdingi vaizdai

Kenijos gamtos statistika išties įspūdinga. Čia yra įkurti net 25 nacionaliniai parkai ir 23 rezervatai, kuriuos valdo ir prižiūri Kenijos laukinės gamtos tarnyba, užtikrindama, kad laukinė gamta būtų apsaugota nuo medžiotojų ir brakonierių.

Asmeninio archyvo nuotr. / Kenija
Asmeninio archyvo nuotr. / Kenija

Vienas populiariausių šalies rezervatų yra net 1510 kv. km teritoriją užimantis Masajų Mara (Masai Mara). O seniausias ir didžiausias nacionalinis Kenijos parkas yra Cavas (Tsavo). Jo plotas siekia 22 812 kv. km, dėl savo ypatingo dydžio, jis yra padalintas į Rytų ir Vakarų parkus.

„Vis dėlto, nepaisant efektingų skaičių, didžiausią įspūdį Kenijoje palieka pati gamta. Čia gyvena apie 5000 skirtingų paukščių rūšių ir turbūt didžiausia pasaulyje savanos gyvūnų populiacija. Čia galima sutikti dramblius, buivolus, antilopes, žirafas, begemotus, liūtus, raganosius bei kitus gyvūnus“, – pasakoja D.Strumskienė.

Rožiniai drambliai ir zebrai

Nors D.Strumskienė turi ilgametę kelionių patirtį, ir jau yra mačiusi labai daug įvairiausių pasaulio kampelių, vis dėlto, prasidėjus safariui, įvažiavus į Rytų Cavo parką ir išvydus pirmuosius gyvūnus, ji liko itin nustebinta: drambliai čia rausvi, o zebrai – rožiniai. Bet tolesnė kelionė padėjo kelionių ekspertei įminti šią paslaptį.

„Šį keistą reiškinį supratau įsižiūrėjusi į per savaną vingiuojantį keliuką. Rožinės spalvos kaltininkas – rūgštus ir raudonas dirvožemis, kurio dulkės bei purvas prilimpa prie gyvūnų kailio ar odos ir suteikia tokį netikėtą efektą“, – savo pamokomis dalijasi kelionių ekspertė.

Asmeninio archyvo nuotr. / Kenija
Asmeninio archyvo nuotr. / Kenija

Visa „Liūto karaliaus“ komanda

Aplankius Rytų Cavo parką, D.Strumskienės kelionė tęsėsi aplankant Taitų kalvų (Taita Hills) parką, kuriame ir reljefas, ir augmenija yra kiek kitokie. Kelionių ekspertė juokauja, kad šiame parke ji pamatė visą filmuko „Liūto karaliaus“ gyvūnų komandą. Čia buvo ir marabu, ir stručiai, ir tapyrai, parke vaikštinėjo hienos ir buivolai.

„Disney“ filmuko autoriai ir animatoriai iš tiesų įkvėpimo sėmėsi būtent šiose vietovėse.

„Įdomu tai, kad vieno sėkmingiausių visų laikų „Disney“ filmuko autoriai ir animatoriai iš tiesų įkvėpimo sėmėsi būtent šiose vietovėse. O pasak vietinio gido – filmuke rodoma uola yra nupiešta pagal konkrečią Taitų kalvų parke esančią Liūtų uolą. Neįtikėtina buvo tai, kad prie šios uolos vakarėjant pamatėme liūtę su liūtukais, besileidžiančią nuo skardžio ir, kaip vėliau paaiškėjo, traukiančią į netoliese esančią laukymę, kur po sėkmingos medžioklės savo šeimos vakarienei laukė liūtas“, – įspūdžiais dalijasi D.Strumskienė.

Asmeninio archyvo nuotr. / Kenija
Asmeninio archyvo nuotr. / Kenija

Safaryje visuomet esi stebimas

Nors safario kelionės organizuojamos su tikslu stebėti gyvūnus, įdomu tai, kad stebimi yra ir žmonės. „Vietinis gidas mus perspėjo: čia visada esi kurio nors gyvūno stebimas, net jeigu tau atrodo, kad aplinkui nieko nėra. Taigi, dėl šios priežasties, siekiant užtikrinti keliautojų saugumą, nėra leidžiama išlipti iš safario automobilių. Patirti ir įamžinti tuos nepakartojamus vaizdus ir garsus galima tik pro atvirus langus ir pakeliamą stoglangį“, – pasakoja kelionių ekspertė.

Dviejų vienodų safarių nebūna

D.Strumskienė pabrėžia, kad safaryje padarytos nuotraukos beveik niekada neatspindi tikrojo patirto įspūdžio. Jos teigimu, safaryje jaudulys yra begalinis, vaizdai atima žadą, tad kartais nė nekyla ranka imti fotoaparato. O jausmas, matant didingus gyvūnus, yra tiesiog nepakartojamas, sunku jį atpasakoti ar aprašyti.

„Iš tikrųjų safaris – tai sėkmės dalykas, nes kartais tiesiog netyčia pavyksta būti laiku ir vietoje bei pamatyti kelią kertančias žirafas, besiporuojančius liūtus ar iš balos akį merkiantį begemotą. Ir kiekvieno apsilankiusio safaryje patirtis, įamžinti kadrai yra skirtingi, dviejų vienodų safarių nebūna, net ir keliaujant tuo pačiu maršrutu, vaizdiniai ir įspūdžiai būna vis kitokie“, – pasakoja D.Strumskienė.

Į Keniją – tiesioginiu skrydžiu

2024 metų pradžioje į Keniją bus galima nuvykti tiesioginiu skrydžiu iš Vilniaus be jokių persėdimų.

„Taip pat įdomu tai, kad nors Lietuvą ir Keniją skiria daugiau nei 6000 kilometrų, bet abi valstybės yra įsikūrusios toje pačioje laiko zonoje, dėl šios priežasties netenka susidurti su laiko juostų pakeitimo sindromu (ang. jet lag), kuris būna dažnas egzotinių kelionių palydovas“, – sako D.Strumskienė.

Kelionių ekspertė tikina, kad Kenija yra vienas geriausių pasirinkimų norint ne tik pasilepinti puikiais sniego baltumo paplūdimiais, gerais ir kokybiškais viešbučiais, bet ir norint iš arti susipažinti su nuostabia Afrikos gamta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“