Pažintinę kelionę „Dardėk ir tyrinėk“ pradėsime Anykščių geležinkelio stotyje nuo pažinties su šiuo geležinkeliu ir unikalia jo istorija, kuri prasidėjo 1891-aisiais.
Išbildėjus iš stoties, netrukus mūsų akį patrauks gražioji Šventosios upė, kurią prariedėsime senuoju geležinkelio tiltu.
Traukiniui pyptelėjus, trumpam stabtelėsime ties pirmąja pervaža. Čia – senosios dvarvietės teritorija. Kadais dvarvietėje buvo pirmoji Anykščių mokykla, kurioje mokėsi literatūros klasikai Jonas Biliūnas ir Antanas Žukauskas–Vienuolis, o dabar įsikūręs Anykščių regioninio parko lankytojų centras – vartai į Anykščių regioninį parką.
Traukinukui vėl pajudėjus mus pasitiks Anykštos hidrografinis draustinis bei Anykštos upelė ir stačiašlaičiai „kasagorai‘‘ – taip anykštėnai vadina aukštas kalvas.
Ateis ir laikas pramankštinti kojas! Lipsime aplankyti seniausią ir storiausią Anykščių regioniniame parke ąžuolą – Žažumbrį. Per daugiau kaip 200 metų senolis pasiekė 24 metrų aukštį, o kamienas sustorėjo iki 5,37 metro.
Toliau kelionę tęsime klausydamiesi pasakojimo apie netoliese esantį Burbiškio dvarą, Bijeikių apžvalgos bokštą bei netrukus pasirodysiantį Rubikių – Mušėjaus – Dusyno – Limino ežeryną, garsėjantį salomis bei Rubikių hidrografinį draustinį, kuriame auga reti augalai – mėlynieji palemonai, plaukuotosios jonažolės, daugiažiedės baltašaknės…
Išlipę iš traukinio galėsite ne tik pasigrožėti Rubikių ežeru, bet ir išgerti puodelį arbatos ar kavos. Įkvėpę gryno oro ir kupini įspūdžių vėl sėsime į vagonus ir keliausime atgal.
Kad kelionė neprailgtų – dalyvausime viktorinoje! Kelionė užtruks apie 3 val. Rekomenduojama vyresnių klasių moksleiviams ir suaugusiems.