„Pusantros valandos eilėje ir minutė su trupučiu smagaus nusileidimo!“, – taip šią pramogą įvardijo kaunietis Dainoras Lukas.
Nors karštyje tenka laukti ir valandą ar dvi, o tai daryti su vaikais – dvigubai sunkiau, rodos, niekas neburba ir nesiginčija.
Gaila ne vienam tik to, kad pasivažinėjimo malonumas tetrunka minutę: kitaip sakant, lauki ilgai, o pašūkauji trumpai.
„Vaikams tai viena smagiausių naujienų šiemet Lietuvoje. Ši trasa ilgesnė nei Anykščiuose, tad ir norinčių ją išmėginti netrūksta. Žinoma, kaip ir lankantis kituose panašiuose objektuose, reikia turėti kantrybės. Mes eilėje laukėme 1,5 valandos, kiti pasakojo savaitgalį eilėje laukę nuo 1 iki 2 valandų. Vaikams tikrai patiks, o ir suaugusieji patirs smagumą. Tik nespauskite stabdžio, lėkite visu greičiu!“, – teigė Dainoras.
Rekomenduojama su vaikais aplankyti rogučių trasą ne savaitgalį, o kokią darbo dieną, tuomet stovėti eilėje tikrai teks kur kas trumpiau.
Kiti pramogautojai tikina lauksiantys, kol praeis didysis vasaros bumas ir tuomet susiruoš šiam nuotykiui.
Per savaitgalį – 2 tūkst. lankytojų
600 metrų besitęsianti vasaros rogučių trasa Birštone atidaryta rugpjūčio 18 dieną.
„Savaitgaliais lankytojų srautas – daug didesnis, tačiau ir darbo dienomis eilė išlieka visuomet. Susidomėjimas – pakankamai didelis, tokio ir laukėme. Matome, kad lietuviai mėgsta pramogauti ir ypač tą daryti lauke su šeima. Pasiteisina mūsų projektas. Nesustosime, tas kalnas išliks gyvas ir toliau. Mūsų tikslas – išlaikyti žmonių susidomėjimą, neapsiriboti tik vienkartiniu blyksniu“, – 15min teigė trasos „Pramogų kalnas“ autorius, verslininkas Domas Galbuogis.
Ilgiausiai pramogautojams, anot jo, teko palaukti apie 2 valandas, tačiau niekas neliko dėl to nusivylęs, – trasa smagi, tad verta dėl to ir palūkėti.
„Lukterti tenka ne veltui. Pasakau, kad teks laukti, o lankytojai: „Viskas gerai, palauksime“. Padėkoju žmonėms už kantrybę“, – šyptelėjo D.Galbuogis.
Nusileidimas, nuspaudus greičio svirtį „iki dugno“, trunka apie 1 min. ir 5 sek.
Iš viso per savaitgalį apsilanko apie 2 tūkst. lankytojų.
Grįžta ir po 10 kartų
Darbo dienomis trasa dirba nuo 11 iki 20 valandos, savaitgaliais – nuo 10 iki 20 valandos. Planuojama, kad pramoga bus atvira lankytojams ir rudenį – ruošiamos įdomios naujovės, kurių trasos įkūrėjas atskleisti dar neskuba.
Vaikams bilietas (vienas nusileidimas) kainuoja 3 eurus, suaugusiems – 5 eurus. Nuolaida daroma neįgaliesiems ir senjorams – 4 eurai.
Paklaustas, vis dėlto, tai yra labiau vaikų ar suaugusiųjų pramoga, trasos įkūrėjas atskleidė, kad pusę bilietų parduoda vaikams, kitą pusę – skirtų suaugusiems.
Kai kurie pramogautojai neapsiriboja vienu nusileidimu, grįžta antram ar net dešimtam.
Per savaitgalį apsilanko apie 2 tūkst. lankytojų.
Netrūksta ir linksmybių išsiilgusių senjorų. Būta ir tokių, kurie į rogutes drįso sėsti sulaukę 70-ties metų.
„Senjorams tikrai bilietų parduodam – įdomus faktas, kad jie pamilo vasaros rogutes“, – patikino pašnekovas.
Pasidalijo jis dažniausiais žmonių atsiliepimais. Daugelis, pasak D.Galbuogio, sako, kad stovint apačioje atrodo „nieko čia tokio“, o kai pradedi važiuoti... Ne vienas pramogautojas emocijas išlieja klykdami, nubraukia juoko ašarą.
Tiesa, pasitaiko ir tokių lankytojų, kurie iš pradžių atrodė labai drąsūs, tačiau trasoje ta drąsa kažkur ėmė ir ištirpo.
Galima lėkti ir 40 km/val. greičiu
Didžiausias iššūkis pramogautojams – įveikti posūkių žiedą, esantį 10 metrų aukštyje. Leidžiantis rogutėmis pasiekiamas iki 40 km/val. greitis. Jį galima reguliuoti patiems pramogautojams, todėl atrakcionu naudojasi tiek drąsiausieji, aštresnių pojūčių mėgėjai, tiek ir tėvai su vaikais nuo 4-erių metų. Rogutės yra dvivietės, saugios.
Investicijos į šį projektą siekia apie 500 tūkst. eurų.