Turistams kurortinėse vietose siūloma begalė laukinės gamtos patirčių, kur laukiniai gyvūnai, tokie kaip drambliai, delfinai ir orangutanai, laikomi nelaisvėje su vienu tikslu – kad suteiktų pramogą turistams.
Pasaulio gyvūnų apsaugos (World Animal Protection, WAP) organizacija paskelbė ataskaitą, kurioje – 26 tokių vietų tyrimų rezultatai, kurie tapo labai niūrų paveikslą. Atskleista, ką šiems gyvūnams tenka iškęsti kiekvieną dieną.
WAP nustatė, kad visose 26 vietose gyvūnų sąlygos neatitinka bazinių reikalavimų, dėl ko jie kenčia. Pavyzdžiui, itin suvaržoma jų judėjimo laisvė – gyvūnai rakinami grandinėmis, uždaromi narvuose. Jiems apribojamos galimybės bendrauti su kitais gyvūnais, jie verčiami dalyvauti veiklose, kurios kelia stresą arba net juos žaloja. Dažnai veterinarė priežiūra yra labai prasta arba išvis neegzistuojanti, o daugelis maitinami nepakankamai ir netinkamai.
Tyrėjai apžiūrėjo daugiau nei 1,5 tūkst. gyvūnų. Delfinai, pavyzdžiui, buvo laikomi itin mažuose baseinuose, kur jiems labai trūko vietos. Drambliai kentėjo nuo fizinių bausmių per intensyvias dresavimo sesijas. Orangutanai buvo verčiami linksminti turistus ir fotografuotis su jais.
Vienas iš labiausiai šokiruojančių atradimų – vienoje vietoje Balyje delfinams buvo ištraukti visi dantys, kad jie negalėtų niekaip sužaloti su jais plaukiojančių turistų.
„Tai yra tragedija, kad Balis, kuris yra tokia graži vieta turistams, verčia nelaisvėje laikomiems gyvūnams kęsti tokias siaubingas sąlygas, – sakė WAP vadovas Steve'as McIvoras. – Už uždarų durų laukiniai gyvūnai yra atskiriami nuo savo motinų dar būdami jaunikliai, jie laikomi nešvariose perpildytose vietose, nuolat verčiami ištisas valandas bendrauti su turistais.“
Balis yra idiliškas rojus, ir jo ekonomika remiasi milijonais čia atvykstančių turistų. „Deja, kol Balis nepagerins sąlygų, kad užtikrintų gyvūnų gerovę, mes raginame turistus šios vietos vengti“, – pareiškė jis.
WAP ragina atostogautojus ir kitose vietose boikotuoti kelionių kompanijas, kurios dirba su gyvūnų kankintojais.