Keliautojai mėgsta ir vertina galimybę nemokamai naršyti oro uostuose, prisijungę prie bevielio interneto ryšio: laukdami savo skrydžio jie naršo naujienų portaluose, socialiniuose tinkluose, taip pat skaito oro uosto pranešimus.
Vis dėlto nemažoje dalyje oro uostų Wi-Fi ryšys labiau nervina, nei teikia džiaugsmo – interneto puslapiai atsiveria lėtai arba dėl per lėto ir fragmentiško interneto ryšio apskritai neatsidaro.
Tailando Don Mueango tarptautinis oro uostas gali didžiuotis turintis sparčiausią Wi-Fi ryšį – taip skelbia naujo keliautojų tyrimo duomenys.
Bevielio interneto greičio tyrimas, kurį vykdė Rotten Wi-Fi, buvo atliekamas 185 pasaulio oro uostuose. Infografike matyti „Top 20“ oro uostų, kuriuose 2015 metais buvo fiksuotas greičiausias ir kokybiškiausias Wi-Fi ryšys.
Tyrimo metu nustatyta, kad Bankoko tarptautinis oro uostus (vienas iš dviejų, kurie yra Tailando sostinėje) keliautojams siūlo dvi valandas nemokamai naudotis Wi-Fi ryšiu – vidutininis atsisiuntimo greitis yra 42,22 Mbps (įkėlimų greitis buvo truputį didesnis – 42,48 Mbps).
Jungtinės Amerikos Valstijos tapo antrąja šalimi, kurios oro uostuose šiemet fiksuotas sparčiausias ir kokybiškiausias Wi-Fi ryšys.
Pagyros tenka Nacionaliniam Billo ir Hillary Clintonų oro uostui, esančiam Litl Roke, Arkanzase.
Šis nedidelis oro uostas skelbiasi siūlantis „greičiausią šalyje nemokamą Wi-Fi ryšį“, kurio vidutinis greitis siekia 36,23 Mbps.
Trečioje vietoje yra Malaizijos sostinėje esantis Tarptautinis Kvala Lumpūro oro uostas, kuriame vidutinis belaidžio interneto ryšio greitis – 34,54 Mbps.
Kad ir kaip būtų gaila, Europos oro uostai nėra tarp pirmaujančių. Tarp patekusių į dvidešimtuką buvo Lennart Meri Talino oro uostas Estijoje (vidutinis parsisiuntimo greitis 23,96 Mbps., Miuncheno ir Frankfurto oro uostai Vokietijoje, kuriuose fiksuotas vidutinis atsisiuntimo greitis yra 14,08 ir 13,75 Mbps atitinkamai.