Planetos kampeliai, į kuriuos turistai kol kas retai įkelia koją

Salos, į kurias norint patekti keliauti reikia savaites, tarytum debesyse pasislėpę kalnų kaimeliai, mokslinių tyrimų stotys – pasaulyje dar yra nemažai vietų, į kurias turistai užsuka retai. Portalas AdMe.ru siūlo susipažinti su šešiais jų.
La Rinconada, Peru
La Rinconada, Peru / Wikipedia.com

1. Gasadalur kaimas, Farerų salos

Gasadalur – nedidelis kaimas, kuriame jau prieš keliolika metų tegyveno 18 žmonių. Tik nuo 2004 metų vietovę galima pasiekti automobiliu. Iki to laiko gyventojai keliaudavo pėsčiomis ar patikimais naminiais gyvūnais kalnų keliuku, kurio aukštis kartais siekia net 400 m.

Atokus kaimas įsikūręs ant krioklio Bosdalafossur kranto, kurio vandenys iš 30 m aukščio krenta į Atlanto vandenyną.

Dėl stačių uolų į kaimą neįmanoma tiesiogiai atplaukti – jokio uosto nėra. Vietiniai žvejai naudojasi tuneliu per kalnus ir taip pasiekia vandenį.

123rf.com/Gasadalur
123rf.com/Gasadalur

2. La Rinconada, Peru

Anduose esantis miestelis laikomas „aukščiausiu“ miestu pasaulyje. Pasiekti La Rinconadą galima tik siaurais kalnų keliais ir ne bet kokiu transportu – dažniausiai sunkvežimiais.

Gyvenvietėje įsikūrę žmonės daugiausia dirba rūdos kasyklose, už nedidelę algą. Neretai ta alga būna net ne pinigai, o pati rūda.

Dėl išretėjusio oro, žemos temperatūros ir elementarių sanitarinių sąlygų trūkumo ši vieta garsėja ir kaip vienas liūdniausių miestelių, esančių Peru.

3. Makmerdo stotis, Antarktida

Tai tarptautinė tyrimų stotis ir savotiška Antarktidos „sostinė“. Čia nuolat dirba apie 1300 mokslininkų ir savanorių. Nepaisant atšiauraus klimato, gyventi galima: stotyje yra treniruoklių salė, golfo laukas ir net šiltnamis, kuriame auginamos daržovės ir vaisiai.

Anksčiau pasiekti stotį buvo galima tik atplaukus specialiu laivu, įveikus ilgą ir pavojingą maršrutą, kartais užtrunkantį net keletą mėnesių.

Dabar veikia oro uostas, tad pasiekti žemyną stoties „gyventojams“ tapo lengviau.

4. Edlidaey sala, Islandijos salyne

Šioje saloje esantis namas – vienintelis. Nieko keisto, jog yra pelnęs nuošaliausio pasaulyje namo titulą.

Yra žinoma, kad maždaug prieš 300 metų čia gyveno penkios šeimos, kurios vertėsi žvejyba ir ruonių medžiokle. Taip pat augino galvijus.

Tačiau paskutiniai gyventojai salą paliko 1930-aisiais. Dabar čia matyti tik vienintelis namas. Sklando gandai, kad jis priklauso garsiai Islandijos dainininkei Bjork. Ar tai tiesa, nežinia. Tačiau, esant reikalui, namas tikrai tarnauja kaip prieglobstis medžiotojams.

123rf.com/Ittoqqortoormiit, Grenlandija
123rf.com/Ittoqqortoormiit, Grenlandija

5. Ittoqqortoormiit, Grenlandija

Tai maža žvejų ir medžiotojų gyvenvietė, kuri laikoma šiauriausiu Grenlandijos tašku. Nuo išorinio pasaulio ją skiria tundra, tad pasiekti vietovę galima tik lėktuvu (reguliarūs skrydžiai vykdomi du kartus per savaitę), sraigtasparniu arba laivu (bet tik keletą mėnesių per metus).

Gyvenvietėje nuolat gyvena apie 450 žmonių, veikia viena parduotuvė ir muziejus. Vietiniai verčiasi žvejyba, ruonių, banginių medžiokle, o pastaruoju metu – ir turizmo sektoriuje, nes daugėja norinčių atvykti į atokią vietovę ir paragauti šiaurietiškos egzotikos.

123rf.com/Kerguelen salų gyvūnija būdinga visai Antarktidai
123rf.com/Kerguelen salų gyvūnija būdinga visai Antarktidai

6. Kerguelen salos

Šios salos yra žinomos kaip Sielvarto salos. Kodėl? Nes, kur tik mato akys, matyti tik jūra. Ja kelionė į salas nuo artimiausios gyvenamos vietovės trunka nemažiau nei mėnesį.

Salos atrastos 1772 metais, čia lankėsi ir žymusis kapitonas Cookas. Iki XX a. jos nebuvo pilnai ištyrinėtos – kurį laiką čia buvo sandėliai. Nuo 1949 m. pradėti tyrinėjimai ir įkurta meterologinė stotis.

Kur kas daugiau nei žmonių saloje yra gyvūnų – pingvinų kolonijos, ruoniai, salas mėgsta taip pat ir kiti jūros paukščiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs