11 12

Didžiausiame planetos ežere „plaukioja“ milžiniškas naftos platformų miestas: jo mastai stulbina

Kai režisierius Marcas Wolfensbergeris pirmą kartą sužinojo apie „Neft Daşları“, manė, kad tai mitas, rašoma CNN. Jis nuolat girdėjo apie šį slaptą miestą, kuris tarsi plūduriuojantys, rūdijantys čiuptuvai išsidėstęs Kaspijos jūroje, toli nuo artimiausio kranto. Tačiau, pasak jo, tik nedaugelis jį kada nors matė. „Paslapties laipsnis buvo nepaprastai didelis“.
„Neft Daşları“, Azerbaidžanas, 1960 m.
„Neft Daşları“, Azerbaidžanas, 1960 m. / Vida Press nuotr.

Tik tada, kai jam pavyko ten nukeliauti vandens pristatymo laivu dešimtojo dešimtmečio pabaigoje, jis suprato, kad tai tikra, ir pamatė tai savo akimis. Jis CNN sakė: „Tai buvo daugiau nei viskas, ką buvau matęs anksčiau“. Saugoma karinių laivų, tai buvo tarsi „greitkelis viduryje jūros“, ištemptas „kaip aštuonkojis“, sakė jis.

Norėdamas užfiksuoti šį protu nesuvokiamą miestą, jis aštuonerius metus įtikinėjo Azerbaidžano vyriausybę, kad ši leistų jam sugrįžti. 2008 m. jis ten praleido dvi savaites ir sukūrė filmą „Naftos uolos: miestas virš jūros“ („Oil Rocks: City Above the Sea“).

„Wikimedia“ nuotr. / „Neft Daşları“, Azerbaidžanas
„Wikimedia“ nuotr. / „Neft Daşları“, Azerbaidžanas

„Neft Daşları“, kas išvertus reiškia „Naftos uolos“, – tai daugybė naftos gręžinių ir gavybos vietų, sujungtų kilometrais tiltų Kaspijos jūros, didžiausio pasaulyje ežero, platybėse. Ši vieta yra maždaug už 60 mylių (97 km) nuo Azerbaidžano sostinės Baku pakrantės ir už kelių valandų kelio laivu nuo žemyninės dalies.

Pasak Guinnesso rekordų knygos, tai seniausia pasaulyje jūrinė naftos platforma, o paties piko metu joje šurmuliavo daugiau nei 5000 gyventojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis