Dizaino „Oskaras“ atiteko Lietuvos viešbučiui

Viešbutis „PACAI“ trečius metus iš eilės rengiamuose prestižinio JAV leidinio „Surface“ kelionių ir dizaino apdovanojimuose pripažintas geriausiu didelių tarptautinių viešbučių kategorijoje. Šis dizaino, architektūros, mados, kultūros ir kelionių temomis rašantis žurnalas laikomas vienu iš įtakingiausių tendencijų bei madų formuotojų minėtose srityse, rašoma spaudai išplatintame pranešime.
„Pacų“ viešbutis ir brangiausi jo apartamentai
„Pacų“ viešbutis ir brangiausi jo apartamentai / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Šių metų apdovanojimuose didelių tarptautinių viešbučių kategorijoje varžėsi tokių pasaulinio garso architektų ir dizainerių kaip Zaha Hadid, „Kohn Pedersen Fox Associates“ ir „De Salles Flint“ darbai – viešbučiai įsikūrę Makao, Honkonge, Varšuvoje, Londone, Šanchajuje, San Paule ir kitur.

Pasak konkurso organizatorių, „PACAI“ įvertinti už nepriekaištingą istorinių detalių bei šiuolaikinių elementų balansą ir yra puikus pavyzdys, kaip unikalią patirtį garantuojantis kokybiško dizaino viešbutis gali tapti paskatinimu kelionės kryptimi pasirinkti dar neatrastą miestą bei šalį.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Pacų“ viešbutis ir brangiausi jo apartamentai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Pacų“ viešbutis ir brangiausi jo apartamentai

„Autentiška patirtis bei emocija, kuriama visumos – unikalaus dizaino, kokybiško aptarnavimo, tikslingai parinktų kvapų ir garsų – yra tai, kas leido triumfuoti šiuose apdovanojimuose. Įrodėme, kad kūrybiški žmonės ir projektai iš sąlyginai nedidelės šalies yra pajėgūs konkuruoti globaliu mastu“, – sako viešbučio interjerą projektavusios architektės Indrė Baršauskaitė ir Greta Valikonė.

Viešbučio „PACAI“ nuotr./Indrė Baršauskaitė ir Greta Valikonė.
Viešbučio „PACAI“ nuotr./Indrė Baršauskaitė ir Greta Valikonė.

Išsaugoti autentiškas istorines detales, parinkti kokybiškas natūralias medžiagas, kurios leistų ne tik išpildyti turimą dizaino viziją, bet ir atitiktų aukščiausio lygio viešbučiams keliamus reikalavimus, buvo vienas pagrindinių iššūkių net penkerius metus trukusiame XVII a. statytų didikų Pacų barokinių rūmų rekonstrukcijos procese.

„Džiaugiuosi, kad pavyko atrasti ir įgyvendinti sprendimus, užtikrinančius naujos architektūros ir atkuriamo bei rekonstruojamo istorinių rūmų ansamblio dermę. Projekto vystytojų pasitikėjimas architektų komanda, konstruktyvus bendradarbiavimas su tyrėjais, restauratoriais, interjero dizaineriais ir kitais specialistais buvo viena iš esminių šio projekto sėkmės priežasčių“, – teigia viešbučio rekonstrukcijos architektas Saulius Mikštas.

Viešbučio „PACAI“ nuotr./Saulius Mikštas
Viešbučio „PACAI“ nuotr./Saulius Mikštas

Praėjusių metų gegužę duris atvėręs viešbutis jau anksčiau už savo išskirtinį dizainą įvertintas ir Tarptautiniuose svetingumo apdovanojimuose (International Hospitality Awards). Juose šiemet varžėsi per 300 viešbučių iš 21 Europos valstybės.

„Šie įvertinimai yra ne tik puiki viešbučio bei mūsų šalies ir jos sostinės tarptautinė reklama, bet ir didelis įpareigojimas ateičiai. Nuolat ieškome, kaip dar nustebinti ne tik pirmą kartą užsukusius, bet ir mus jau pamėgusius svečius“, – atskleidžia viešbučio „PACAI“ direktorė Rūta Pulkauninkaitė-Macikė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos