Chou Kun-hsuan iš Kinijos kultūros universiteto teigia, kad lapkričio 30-ąją kalnuose netoli Taivano sostinės Taipėjaus šis gamtos fenomenas tęsėsi net 8 valandas ir 58 minutes. Iki šiol rekordu buvo laikoma 6 valandų trukmės vaivorykštė Šefilde 1994 m.
Profesorius kartu su kolega ir studentais įamžino vaivorykštę iš įvairių pusių – jie padarė daugiau nei 10 tūkst. nuotraukų. Iš pradžių jis ją stebėjo norėdamas patikrinti teoriją, kad šviesos juostos bėgant laikui leidžiasi.
„Tai buvo nuostabu... Atrodė, kad tai tarsi dovana iš dangaus. Tai taip reta, – kalbėjo jis BBC. – Kai pagerinome anksčiau buvusį 6 valandų rekordą, vos galėjau nusėdėti per pietus. Tai taip jaudino!“
Iš viso šioje vietoje Taivane per 9 valandų laikotarpį buvo 4 skirtingos vaivorykštės. Profesorius vienu metu yra užfiksavęs kadre ir jas visas.
Tokiai vaivorykštei pamatyti reikėjo, kad susiformuotų tinkamos oro sąlygos – nebuvo stipraus vėjo, dangus buvo šiek tiek debesuotas, o sezoniniai musoniniai vėjai į vieną vietą sutelkė drėgną orą. Drėgmė suformavo debesis, iš kurių nuolat lijo, tačiau kartu buvo ir pakankamai Saulės šviesos.
Saulės spinduliai, skrodžiantys lietų ir drėgmę ore, sukūrė šį fenomeną. Visgi jis buvo matomas tik iš tam tikro kampo.
Chou Kun-hsuan ketina pateikti visus įrodymus, kad būtų užfiksuotas Guinnesso pasaulio rekordas.