Tyrimai ruošiantis rekonstrukcijai truko daugiau nei 8 metus, lubos tapytos dvejus. Šiuos darbus atliko apie 400 savanorių iš viso pasaulio.
Toliau – geležinkelio stotis. Ši salė, pasakojanti apie Lenkijos žydų istoriją 1772–1914 metais, vadinasi „Šiuolaikiniai iššūkiai“. Tai – pramonės revoliucijos simbolis, nes geležinkelis gerokai pakeitė visų gyvenimus, tapo kur kas paprasčiau keliauti, kraustytis gyventi.
Pasivaikščiojimas žydų gatve
„Žydų gatvė“ – tai kvietimas pasivaikščioti tarp kavinių, kino salių ir kitų objektų, primenančių, koks buvo turtingas žydų kultūrinis gyvenimas tarpukariu, 1918–1939 metais. Atsikūrusi Lenkijos valstybė suteikė žydams galimybes vystytis, kokių dar nebūta. Ambicingi žydų visuomenės lyderių planai persikėlė į politinių partijų programas, visuomeninių organizacijų veiklą, menininkų kūrybą.
Tačiau šis laikas ne vien rožėmis klotas. Bręsta įvairiomis atmainomis žydiškasis nacionalizmas, o kartu – ir lenkiškasis. Vadinamieji pogromai nuvilnijo per Lenkiją jau 1918 metų rudenį, paskatindami gana didelės dalies Lenkijos žydų migraciją į Palestiną, Vakarų šalis, Ameriką.
Iš šios gatvės per vartus galima įeiti į namų vidų, ten pasakojamos to meto žydiškojo gyvenimo istorijos: apie politinį ir kultūrinį gyvenimą, provincijos miestelių problemas ir t.t.