Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Du kartus Turkmėnistane lankęsis Dainius Radzevičius: „Ši šalis – tikra egzotika“

„Į akis labiausiai krenta trys dalykai: nepriekaištinga švara gatvėse, spengianti tyla gatvėse (žmonės beveik nesišneka ir nekalba net autobusų stotelėse, todėl visada jautiesi keistai) ir Turkmėnistano prezidento kulto simboliai. Jo portretai kabo visur – kiekviename pastate, kiekviename kabinete, kiekviename viešbutyje, net taksi automobiliuose“, – giliausiai įsirėžusius įspūdžius apie vieną uždariausių pasaulio valstybių Turkmėnistaną paminėjo Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.
Dainiaus Radzevičiaus nuotr./Ašchabadas – didžiausias Turkmėnistano miestas
Dainiaus Radzevičiaus nuotr./Ašchabadas – didžiausias Turkmėnistano miestas

Naktis viešbutyje – nuo 75 dolerių

Tai, kad turizmas Turkmėnijoje yra kūdikystės amžiuje, egzotikos ieškantiems keliautojams yra gera žinia. Būtent dėl to dauguma kelionės elementų, tokių kaip viešbutis, pervežimas, ekskursijos, kainuoja visai nedaug.

Pasak D.Radzevičiaus, pakankamai geri viešbučiai Ašchabade vietinių gyvenimo lygmens kontekste yra gana brangūs – nuo 75 iki 150 dolerių už naktį. Į kainą įskaičiuoti ir pusryčiai. Turistams iš Lietuvos ši kaina nėra didelė.

Dainiaus Radzevičiaus nuotr./Vakarais fontanai vilioja šviesų žaismu
Dainiaus Radzevičiaus nuotr./
Vakarais fontanai vilioja šviesų žaismu

Iš Ašchabado prieš mėnesį grįžęs D.Radzevičius patarė būtinai turėti grynųjų – pirmieji bankomatai šalyje atsirado visai neseniai ir dauguma žmonių neturi banko kortelių. O tie, kurie turi, dar neįgudę jomis naudotis ir tai daro nenoriai.

„Net viešbutyje neįmanoma atsiskaityti kortele. Kiek žinau, pirmieji bankomatai aptarnauja kol kas tik „Visa“ korteles“, – sakė LŽS pirmininkas.

Pasak jo, kainos miesto kavinėse ar restoranuose yra kiek mažesnės nei Lietuvoje: „Man pavyko visai puikiai pavakarieniauti už 8 dolerius. Tiesa, maisto produktai pigūs tik tie, kurie yra vietinės gamybos. Kokybę sunku vertinti, bet pakuotės ir kiti atributai primena mano vaikystę. O dauguma atvežtinių prekių yra gerokai brangesnės nei pas mus.

Ypač sudėtinga kol kas rūkaliams – cigarečių pakelis kainuoja net 7 dolerius. Na, o egzotikos mėgėjams galima būtų pabandyti įsigyti kilimus, kurie čia kainuoja pigiau nei Europoje. Vietinės gamybos ledų porcija kainavo trečdalį euro, kavinėje vietinio alaus bokalas – truputį brangiau nei euras.“

Darbo reikalais Ašchabade viešėjusiam lietuviui vietiniai pasiguodė, kad pastaruoju metu pabrango nekilnojamasis turtas. Dabar 2–3 kambarių butas sostinėje kainuoja per 200 tūkstančių dolerių.

„Lankantis pirmą kartą Turkmėnistane teko girdėti iš taksisto, jog už visas komunalines paslaugas jis per mėnesį moka maždaug vieną dolerį. Jis gyveno dviejų kambarių bute. Tačiau dabar, 2015-aisiais, jau guodėsi, jog už pusmetį reikia mokėti apie 20 dolerių, kartais net daugiau. Vadinasi, viskas pabrango”, – teigė D.Radzevičius.

Lygindamas šalį, matytą 2011 metais ir tą, kurią išvydo po ketverių metų pertraukos, pašnekovas sakė didelių pokyčių nepastebėjęs.

„Beveik viską radau, kaip palikęs. Skirtumas gal tik tas, kad daugiau naujų pastatų, paminklų, atsirado keli bankomatai. Tiesa, pradėjo veikti ir tarptautinis ryšys telefone. Kai pirmą kartą buvau, jo nebuvo“, – sakė LŽS pirmininkas.

Dainiaus Radzevičiaus nuotr./Moderniose gatvėse matyti vos vienas kitas automobilis
Dainiaus Radzevičiaus nuotr./Moderniose gatvėse vakarais matyti vos vienas kitas automobilis

Tiems, kurie norėtų aplankyti Turkmėnistaną, pašnekovas patarė labai gerai įsigilinti į šalyje galiojančias taisykles, kurių daug.

„Ši šalis – tikra egzotika. Tad prieš vykstant reikia labai atidžiai pasidomėti visomis taisyklėmis, nes ši šalis yra labai specifinė. Sakyčiau, kad ji yra mėgėjams skirta brangi šalis“, – tikino D.Radzevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos