Nr. 1 – „Singapore Airlines“
„Singapore Airlines“ užėmė pirmąją vietą tolimųjų reisų reitinge, gavusi penkias žvaigždutes už klientų aptarnavimą, įlaipinimą, švarą ir salono aplinką.
Keturiomis žvaigždutėmis oro linijų bendrovė įvertinta už sėdynių patogumą, maistą ir gėrimus bei kainos ir kokybės santykį.
Vežėjas užima pirmąją vietą, nes bendras klientų įvertinimas siekia 81 proc.
Be abejo, „Singapore Airlines“ aureolė iš dalies priklauso nuo neįtikėtinos pirmosios klasės ir „Suites“ salono, kuriame yra dvigulė lova.
Skrydžių ekspertas ir YouTuberis „Nonstop Dan“ sakė MailOnline Travel, kad „Suites“ salonas jį „pribloškė“.
„Suites“ klasės vietos yra viršutiniame A380 lėktuvo denyje ir jų yra tik šešios, o Danas savo vietą apibūdino kaip neįtikėtiną ir nepanašią į jokią kitą šios kategorijos vietą.
Vaizdo įraše jis užfiksavo, kaip kajutėje jis sutinkamas su „Dom Perignon“ gėrimu (iš 300 USD (230 svarų sterlingų) butelio); ten yra „geriausios, kokios tik gali būti“ „Bang and Olufsen“ ausinės; kėdė, kuri pasisuka į lauką; nuimamas planšetinis kompiuteris, kuriuo valdoma pramogų sistema; daugybė prievadų, įskaitant HDMI įkrovimo lizdą; daugybė daiktų, įskaitant visą spintą prie įėjimo į liukso kambarį su pakaba; „didžiulis“ staliukas ir, žinoma, sėdynė, kuri transformuojasi į lovą.
Jis sako, kad ši turi dvi neįtikėtinai minkštas pagalves ir elegantišką užvalkalą, nors pažymi, kad lova yra „stebėtinai kieta“... Pietryčių Azijos stiliaus“.
Nr. 2 – „Etihad Airways“
„Etihad Airways“ gavo penkias žvaigždutes už užsakymo procesą ir keturias žvaigždutes už klientų aptarnavimą, įlaipinimą, maistą ir gėrimus bei salono aplinką.
Trys žvaigždutės skirtos už švarą ir kainos ir kokybės santykį.
Antroje vietoje ji atsidūrė dėl bendro 78 proc. klientų įvertinimo.
Praėjusiais metais „MailOnline Travel“ išbandė „Residence“ saloną – A380 „viešbučio apartamentus danguje“.
Jame yra privati svetainė, dušas ir tualetas bei atskiras miegamasis su dvigule lova.
Apžvalgoje rašoma: „Londone įsikūrusios bendrovės „Acumen Design Associates" suprojektuotame „Residence" yra 1A vieta ir jis yra pačiame viršutinio lėktuvo denio priekyje – tai itin didelė, patobulinta „Etihad" pirmosios klasės salono, kuris ir taip yra labai patrauklus, versija“.
Nr. 3 – „Emirates“
Penkiomis žvaigždutėmis „Emirates“ įvertintas užsakymo procesas ir salono aplinka, keturiomis – klientų aptarnavimas, įlaipinimas, sėdėjimo patogumas, maistas ir gėrimai bei švara.
Trys žvaigždutės skirtos už kainos ir kokybės santykį.
Neseniai „Emirates“ pristatė savo pirmąjį „Airbus A350“ – tai pirmasis naujo tipo orlaivis, papildęs „Emirates“ orlaivių parką nuo 2008 m.
Viena iš dėmesio vertų lėktuvo savybių – naujos kartos antenos, kurios „gerokai pagerins ryšį skrydžio metu“. „Emirates“ teigia, kad dėl šios technologijos, pirmosios aviacijos istorijoje, klientai galės mėgautis nenutrūkstama pasauline Wi-Fi ryšio aprėptimi visose paskirties vietose, įskaitant ir virš Šiaurės ašigalio skrydžiams į Ameriką.
Kabinos suskirstytos į tris klases, kuriose telpa 312 keleivių: 32 „naujos kartos“ verslo klasės gulimos sėdynės, išdėstytos 1-2-1 konfigūracija, 21 aukščiausios klasės ekonominės klasės sėdynė ir 259 ekonominės klasės sėdynės, išdėstytos 3-3-3 konfigūracija.
Pirmoje „Emirates“ 777 ir A380 lėktuvų klasėje keleiviai gali mėgautis neribotais ikrų kiekiais, patiekiamais perlamutriniu šaukšteliu ir derinamais su senoviniu „Dom Perignon“ šampanu. Ir atsigaivinti dušo kabinoje.
Nr.4 – „Qantas“
„Qantas“ gavo keturias žvaigždutes už klientų aptarnavimą, užsakymo procesą ir įlaipinimą.
Tris žvaigždutes ji gavo už sėdynių patogumą, maistą ir gėrimus, švarą ir salono aplinką.
Tačiau už kainos ir kokybės santykį Australijos oro vežėjas gavo dvi žvaigždutes.
2025-2026 m. pabaigoje „Qantas“ keleivius skraidins iš Sidnėjaus į Niujorką ir Londoną be persėdimų.
Skrydžių be persėdimų programa, pavadinta „Saulėtekio projektu“, bus vykdoma naudojant 12 lėktuvų „Airbus A350-1000“, kurie įveiks didžiulį atstumą, o maždaug 20 valandų truksiančių skrydžių keleiviai galės mėgautis sudėtingiausio ir kruopščiausio dizaino salonais iš visų oro linijų.
„Qantas“ teigia, kad svarbiausia, jog lėktuvų salonuose būtų daugiau erdvės, nes A350 lėktuvuose telpa 238 keleiviai, palyginti su kitų oro vežėjų siūlomomis daugiau nei 300 vietų.
Nr. 5 – „Virgin Atlantic“
Keturiomis žvaigždutėmis „Virgin Atlantic“ įvertino klientų aptarnavimą, užsakymo procesą ir įlaipinimą, o trimis žvaigždutėmis – likusias kategorijas: sėdynių patogumą, maistą ir gėrimus, švarą, salono aplinką ir kainos ir kokybės santykį.
Šių metų pradžioje „MailOnline Travel“ išbandė vežėjo verslo klasės („Retreat Suite“) ir aukščiausios ekonominės klasės kajutes, kai buvo vykdomi A330neo skrydžiai iš Londono į Niujorką.
Išvardijami šie „Retreat Suite“ privalumai: „Didžiulė erdvė; prabangi sėdynė; įspūdingas 27 colių pramogų ekranas; padorios ausinės; didelis privatumas; daugybė daiktų; užkandžiai, desertai ir popietinė arbata – labai geri; „Loft" salonas puikus; puiki įgula; puikus lėktuvas, kuris yra tylus ir sklandus.
Verslo klasei skyrėme 4,5 balo iš 5, o aukščiausios ekonominės klasės – penkis balus iš penkių, apibūdindami ją kaip labai patogią, su puikiu pramogų ekranu ir įspūdingais patiekalais.
Įgula abiem kryptimis buvo puiki.