Atrastas miestas pavadintas ir „Senovės Egipto Pompėja“ – dėl to, kaip gerai jis yra išsilaikęs nepaisant to, kad ilgus amžius buvo paliktas užmarštyje.
Archeologai dar rugsėjį šalia Luksoro pradėjo ieškoti laidojimo šventyklos, tačiau rado tai, ko nesitikėjo – viena po kitos jiems vėrėsi purvo plytų konstrukcijos. Archeologai atkasė ištisą miestą su išlikusiomis namų sienomis, kambariais, juose – įrankiais, papuošalais, skarabėjais, dažytais molio indais ir t.t.
Atkastos ir džiovinimo ir deginimo krosnys, skirtos stiklo gaminiams, keramikai. Taip pat begalės įvairių skulptūrų likučiai. Net žmonių palaikai.
Archeologai šią vietą pavadino „prarastu Luksoro aukso miestu“.
Komandos vadovas Zahi Hawassas pasakojo, kad kai kurios išlikusių pastatų sienos siekia net tris metrus aukščio.
Archeologiniai darbai vyksta Luksoro vakarinėje pusėje, netoli Karalių slėnio ir netoli Ramzio II laidojimo šventyklos.
„Tai labai svarbus atradimas, – „Reuters“ sakė Peteris Lacovara, JAV įsikūrusio Senovės Egipto palikimo ir archeologijos fondo direktorius.
„Tai lyg Senovės Egipto Pompėja. Labai svarbu konservuoti šią vietą kaip archeologinį parką“, – pabrėžė jis.
Mokslininkai džiaugiasi, kad toks atradimas padės geriau suprasti, kaip egiptiečiai gyveno turtingojo valdovo Amenchotepo III laikais. Istoriniai šaltiniai leidžia manyti, kad mieste stovėjo treji faraono rūmai, čia buvo imperijos administracinis ir industrinis centras.