Tik 755 tūkst. turistų kovo mėnesį aplankė Egiptą, kai 2013 metais šiuo metu turistų buvo virš milijono. Tai didelis smūgis šios Šiaurės Afrikos šalies ekonomikai, kuri ir taip kenčia nuo turizmo sektoriaus susitraukimo dar 2011 metais, kai per Arabų pavasarį buvo nuverstas ilgametis prezidentas Hosnis Mubarakas. Be to, Egiptui šį vasarį islamistai smogė dar vieną skaudų smūgį – susprogdino Pietų Korėjos turistų autobusą.
Virtinė bombų sprogimų nuvilnijo ir prie Egipto saugumo pajėgų ir kariuomenės pastatų, trys išpuoliai surengti prie universiteto Gizoje ir kituose Kairo rajonuose.
Egipto pajamos iš turizmo pernai krito net 41 proc. iki 15 mlrd. litų. Šimtai žmonių žuvo per protestus išsiliejusius į gatvęs, dėl naujai išrinkto Islamistų prezidento Mohamedo Mursi valdymo.
Dėl to turizmo ministerija šį mėnesį paleido tris metus truksiančią rinkodaros kampaniją, kuria tikimasi suigrąžinti turistus ir pritraukti dar daugiau investuotojų. Šalies turizmo ministras Hishamas Zaazou'as taip pat tiki, kad vyriausybei pavyks susigrąžinti turistus labiaus susikoncentravus į Luksoro archeologinį paveldą, Karalių slėnį ir įspūdingą Karnako šventyklą.
Šio mėnesio pradžioje atidengė tikslią Tutanchamono kapo kopiją ir atidarė Luksoro lankytojų centrą. Tai taip pat prisidės prie pastangų patraukti turistų dėmesį. Šis lankytojų centras suprojektuotas priimti ir aptarnauti dar daugiau turistų norinčių pasižiūrėti į faraono kapavietę. O atvykėlių „geraisiais laikais“ būdavo ir po 1000 per dieną.
Nuo gegužės 1 dienos Egiptas padidino turistinių vizų kainas. Dabar jas galima įsigyti oro uostuose atvykus į šalį už 25 eurus (beveik 90 litų) mėnesiui.