Cestijaus piramidė stovi judrioje Romos sankryžoje. Cestijus buvo turtingas magistratas, organizavęs prabangius visuomeninius susibūrimus, kuriuose elitas dalyvaudavo religinių apeigų metu.
Cestijus buvo taip apsėstas troškimo būti palaidotas didingoje egiptietiško stiliaus piramidėje, kad testamente nurodė, jog jei piramidė nebus baigta statyti praėjus maždaug vieneriems kalendoriniams metams po jo mirties, jo palikuonys gaus tik nedidelę dalį jo didelių turtų. Nereikia nė sakyti, kad Cestijaus piramidė buvo baigta laiku.
Ši piramidė yra beveik 120 pėdų aukščio.
Garsioji Didžioji Gizos piramidė Egipte yra labiau laipsniškos konstrukcijos, nes buvo statoma iš neapdorotų kalkakmenio blokų. Cestijaus piramidė pastatyta iš betono ir marmuro, todėl ji atrodo daug lygesnė ir aptakesnė. Istorikai nėra tikri, ar Cestijus sąmoningai suprojektavo piramidę taip, kad ji atrodytų kitaip, ar šis skirtumas atsirado netyčia dėl alternatyvių statybinių medžiagų naudojimo.
Romos imperijai ėmus trauktis, Cestijaus piramidė buvo išgrobstyta, o jos tapatybę užgožė laikas.
Viduramžiais daugelis italų tikėjo, kad Cestijaus piramidėje yra Romulo ir Remo – brolių dvynių, laikomų Romos įkūrėjais – palaikai. Buvo manoma, kad antroje didesnėje Italijos piramidėje, kuri buvo nugriauta 1500 m., taip pat buvo laikomi legendinių brolių palaikai.
Cestijaus piramidę lankytojai gali gerai apžiūrėti apsilankę netoliese esančiose protestantų kapinėse, kurios yra už garsiosios Romos Aurelijaus sienos. Galimybė patekti į piramidės vidų yra ribota, tačiau vis dar yra daugybė vietų, kur galima patirti siurrealistinę patirtį stovint Egipto stiliaus piramidės šešėlyje šurmuliuojančiose Romos gatvėse.
Jei esate tikras istorijos mėgėjas, galite susirasti Cestijaus piramidės viduje rastų bronzos dirbinių, kurie prieš kelis šimtmečius buvo perkelti į Romos Kapitolijaus muziejų. Deja, dauguma kitų piramidės artefaktų seniai prarasti.