„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Eksperto patarimai: kaip „išgyventi“ skrydžius šią vasarą?

Atlaisvėję COVID-19 apribojimai bei kasmetinis sezoniškumas nulėmė staiga išaugusį keleivių skaičių, tačiau didelis popandeminis darbuotojų trūkumas ir visą Europą kamuojantys streikai šį aviacijos atsigavimą ženkliai apsunkino. Didžiulės keleivių eilės, tūkstančiai paklydusių ir neišrūšiuotų bagažo vienetų bei šimtai sutrikdytų skrydžių – tokia ši vasara Europos keleiviams.
Oro uostas
Oro uoste / 123RF.com nuotr.

Joris Gintilas iš Nacionalinės aviacijos asociacijos (LAVIA) teigia, kad nors visų trukdžių išvengti galbūt ir nepavyks, sumažinti nesklandumus galima ir patiems, rašoma pranešime spaudai.

Venkite streikų epicentrų

LAVIA vadovas J.Gintilas pataria sekti naujienas.

„Jei galite rinktis, venkite oro uostų, kuriuose vyksta streikai. Pasirinkę kitą kelionės tikslą, sumažinsite skrydžių sutrikdymo galimybes. O jei jau išsirinkote oro uostą, prieš skrydį reguliariai tikrinkite savo avialinijų teikiamą informaciją ir sekite esamą situaciją. Taip išvengsite siurprizų oro uoste.“

123RF.com nuotr. / Oro uostas Italijoje
123RF.com nuotr. / Oro uostas Italijoje

Skriskite tiesiogiai

„Keliones su persėdimais palikite ramesniems laikams ir rinkitės tiesioginius skrydžius. Taip, net jei jūsų skrydis ir vėluos, galėsite būti tikri, kad pasieksite savo kelionės tikslą. Jungiamąjį skrydį praleisti galite ir ne dėl savo kaltės, o atostogas tokia nata pradėti tikrai nėra geriausias variantas,“ – teigia J.Gintilas.

Į oro uostą atvykite anksčiau

Aviacijos ekspertas rekomenduoja į oro uostą atvykti anksčiau.

„Tikriausiai visi jau turime įprotį į oro uostą atvykti likus 2 valandoms iki skrydžio. Šį sezoną rekomenduotina visoms oro uosto procedūroms palikti daugiau laiko. Darbuotojų trūkumas nulėmė, kad didesniuose oro uostose susidaro ilgos keleivių eilės, tad patikroms pasilikti daugiau laiko tikrai verta. Kiek tiksliai laiko reikės, žinosite patikrinę jūsų pasirinktos avialinijos, bei išvykimo oro uosto informaciją.“

Skriskite anksti

Anot J.Gintilo, pirmieji dienos skrydžiai retai atšaukiami.

„Stipriausios audros dažniausiai kyla vakare, skrydžio įgulos darbo valandų maksimumą pasiekia irgi antroje dienos pusėje, keleivių skaičiai taip pat auga dienai bėgant. Na, o jei jūsų ankstyvą skrydį vis tik atšauks, turėsite daugiau galimybių rezervuoti kitą tos dienos skrydį.“

123RF.com nuotr. / Skrydis
123RF.com nuotr. / Skrydis

LAVIA vadovas pataria, kad jei atostogų pradžioje jūsų laukia svarbus renginys ar, pavyzdžiui, turite spėti į kruizą, apsvarstykite galimybę į vietą atvykti bent diena anksčiau: „Jei jūsų skrydis būtų sutrikdytas, turėtumėte daugiau šansų užsitikrinti, kad vietoje būsite laiku.“

Keliaukite „lengvai“

„Dabartinė situacija nėra palanki tiems, kurie keliauja su daug bagažo. Dėl antžeminio aptarnavimo darbuotojų trūkumo didžiuliai kiekiai lagaminų vėluoja arba net neatvyksta ten, kur turėtų. Kartais keleiviams jų laukti tenka ir ne vieną savaitę jau grįžus namo. Todėl geriausia būtų keliauti tik su rankiniu bagažu, kurį galima neštis su savimi į saloną. Taip būsite tikri, kad neprarasite savo daiktų“, – sako J.Gintilas.

123RF.com nuotr. / Lagaminas
123RF.com nuotr. / Lagaminas

Įsigykite kelionės draudimą

„Tokiais neramiais laikais visa apimantis kelionės draudimas yra tiesiog būtinas. Turėdami kelionės draudimą galėsite būti tikri, kad žala, patirta dėl atšauktos ar atidėtos kelionės ar prarasto bagažo, jums bus atlyginta.“

Žinokite savo teises

J.Gintilas teigia, kad dar daug keleivių nėra susipažinę su savo teisėmis, susijusiomis su sutrikdytais skrydžiais.

„Jeigu jūsų skrydis neįvyko arba vėlavo daugiau nei 3 valandas, jums gali priklausyti kompensacija. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas numato atvejus, kada ir kokias kompensacijas keleiviai gali gauti, jei jų skrydis buvo sutrikdytas. Kiekvienam skridusiam ar ketinančiam skristi lėktuvu tikrai verta su šiomis teisėmis susipažinti.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų