Ekvadoro sostinė Kitas: kodėl čia verta apsilankyti ne tik senjorams

Ekvadore įsikūręs Kito miestas gali didžiuotis ne vienu titulu. Viena aukščiausių pasaulio sostinių buvo išrinkta geriausia vieta gyventi, baigus darbus ir pagaliau išėjus užtarnauto poilsio. Tokie apdovanojimai sufleruoja, jog čia nereikia tikėtis Las Vegaso vertų vakarėlių, tačiau nuostabios architektūros ir gamtos susiliejimas užgniaužia kvapą bet kokio amžiaus žmonėms.
Ekvadoro sostinė Kitas
Ekvadoro sostinė Kitas

Krikščionių bažnyčiose – pagoniški dievai

Beveik 3 kilometrus virš jūros lygio įsikūręs Kito miestas laikomas ne tik antra aukščiausia, bet ir seniausia Pietų Amerikos sostine. Dar XVI amžiuje įkurtas ant inkų civilizacijos griuvėsių išlaikė mažiausiai pakitusį senamiestį.

Kitą turistai pamėgo ir dėl nuolat gero oro bei žemų kainų. Čia termometro stulpelis retai nusileidžia žemiau 20 laipsnių, o vos už pusantro dolerio taksi gali nuvežti net į tolimiausią kvartalą.

Vaikštinėjant Kito gatvėmis sunku atplėšti akis nuo vienas už kitą gražesnių pastatų. Visgi įspūdingiausiu laikomas San Fransisko vienuolynas – seniausia Ekvadoro šventykla. Pats didžiausias miesto statinys prilygsta muziejui, kadangi po smailiais bokštais glaudžiasi daugybė skulptūrų, paveikslų ir drobių.

Vienuolynas yra puikus krikščionybės ir vietinės religijos susiliejimo pavyzdys – viduje netrūksta inkų saulės dievo atvaizdų. Tiesa, šventovė turistams atvira tik 8–10 val. ryto, tad tokią ekskursiją teks suplanuoti iš anksto.

San Francisko vienuolynas
San Fransisko vienuolynas

Apžiūrėti miestą – nuo aktyvaus ugnikalnio

Net ir atsidūrus siauriausiame skersgatvyje neįmanoma nepastebėti vietos įžymybės – netoli sostinės stūksančio Pičinčos vulkano. Nors paskutinį kartą beveik 5 kilometrų aukščio ugnikalnis miestą lava užliejo vos prieš dvidešimtmetį, dabar vilioja pramogomis.

Užkopus į vieną iš viršūnių ir patogiai įsitaisius keltuve galima mėgautis įspūdingais Kito vaizdais – daugybės bažnyčių varpinės atsiveria tarsi ant delno.

Senamiestyje plytintis La Ronda kvartalas neabejotinai paliks įspūdį telenovelių mėgėjams. Siaurose gatvėse vienas prie kito glaudžiasi kolonijinio stiliaus pastatai, o iš nedidelių balkonų kyšo spalvotos vėliavos bei gėlių vazonai. Atrodo, kad trūksta tik serenadas atliekančių įsimylėjėlių.

Čia įsikūrė daugybė kavinių ir restoranų, o bohemos pojūtį sukuria jaukios menininkų dirbtuvės. Sakoma, kad La Rondoje galima rasti visko – nuo ornamentais išraižytų bažnytinių žvakių iki dailių skrybėlių.

La Ronda
La Ronda.

Nors keliaujant po Pietų Ameriką rekomenduojama būti atsargiems, Kitas darosi vis saugesnis. Naktį senamiesčio gatvėmis patruliuoja policija, o vis modernėjantys pastatai ir gausėjantys turistų srautai primena, jog Ekvadorą garsinę nusikaltimai – jau praeityje.

Kelionių į Pietų Ameriką specialistai – kelioniuakademija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai