Nuotraukos autorė Cessna Kutz išskirtinį vaizdą įamžino prie Samamišo ežero JAV, Vašingtono valstijoje. Ji „Instagram“ tinkle rašė: „Man tai buvo nedidelis priminimas laikytis vilties ir meilės, o ne baimės ir panikos šiais nežinios laikais. Būkite saugūs, draugai.“
Nors reiškinys vadinamas ugnies arba horizontalia vaivorykšte, techniškai tai nėra vaivorykštė. Nors jo susiformavimas panašus į mums gerai pažįstamą spalvingąją arką danguje. Jis įvyksta tuomet, kai šviesa tam tikru kampu lūžta kirsdama atmosferoje kybančius ledo kristalus.
Kad toks reiškinys atsirastų, reikia, kad danguje būtų specifinės aplinkybės. Saulė turi būti tam tikrame aukštyje (aukščiau nei 58 laipsnių kampu), o danguje turi būti plunksninių debesų. Būtent jie yra sudaryti iš ledo kristalų, kurie suveikia kaip prizmės ir išskaido šviesą.
Tokios vaivorykštės susiformavimo vieta priklauso ir nuo geografijos. Kuo toliau nuo ekvatoriaus, tuo rečiau ugnies vaivorykštę galima išvysti. Kaip rašo „DIY Photography“ portalas, tai reiškia, kad, pavyzdžiui, Los Andžele ją pamatyti tikimybė būtų kone penkis kartus didesnė nei Londone.
C.Kutz padarė dvi ugnies vaivorykštės nuotraukas naudodama „Canon EOS Rebel T5“ fotoaparatą su 300 mm objektyvu. Ji tikino nenaudojusi jokių filtrų, tik vos vos pakoregavusi spalvas. Savo svetainėje ji siūlo nuotrauką ir įsigyti.