Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Gamtos kraštovaizdžiai, kurie atima žadą. Pasigrožėkite!

Labai dažnai burnojame, kad šis pasaulis blogas, esame nepatenkinti tai tuo, tai anuo ir nė nepastebime, kokiame rojaus kampelyje iš tiesų gyvename. Pasigėrėkime bent maža dalele to, ką mums ši nuostabi žydroji planeta duoda!
Raja Ampat sala Indonezijoje
Raja Ampat sala Indonezijoje / Shutterstock nuotr.

► Pasaulyje yra tokių vietų, kurias galima vadinti rojumi. Sala Raja Ampat, esanti Indonezijoje, – viena iš jų. Žavingas ir spalvingas povandeninis pasaulis, atrodo, dar žmonių rankos nepaliesta gamta, daugybė koralų rūšių, tiesiog tyrumu spindintis vanduo... Nenuostabu, kad daugybė grožio mylėtojų, mokslininkų, fotografų ir menininkų tiesiog trokšta pasigėrėti tuo, kur lyg niekada nebūta nė vieno žmogaus. 1309 žuvų, 537 koralų ir net 699 moliuskų rūšys! Povandeninis pasaulis šioje saloje kone turtingiausias pasaulyje.


► Indonezijoje, Flores saloje, neįtikėtinomis spalvomis žaižaruojantys trys vulkaninės kilmės ežerai daug kam gali atimti žadą. Šis dėmesio vertas vaizdelis – mėgstama ir nuolat turistų lankoma vieta. O kas gi nenorėtų pamatyti to, ką taip kruopščiai sukūrė gamta?! Ant Kelimutu ugnikalnio įsikūręs vienas ežeras vadinasi Tiwu Ata Mbupu (šis būna dažniausiai ryškiai mėlynas ir yra nutolęs nuo kitų daugiau į vakarus), o kiti du  – Tiwu Nuwa Muri Koo Fai ir Tiwu Ata Polo – atskirti kraterio siena, paprastai būna žalios ir raudonos spalvos. Beje, šios spalvos periodiškai keičiasi!

Fotolia nuotr. / Ant Kelimutu ugnikalnio įsikūrę ežerai
Fotolia nuotr. / Ant Kelimutu ugnikalnio įsikūrę ežerai
VIDEO: Ant Kelimutu ugnikalnio įsikūręs ežeras

► Spalvotas paplūdimys Fort Brage, Kalifornijoje, dar vadinamas stiklo paplūdimiu, o gal net pačiu gražiausiu pasaulyje. Žinoma, čia jau skonio reikalas. Tačiau jis išties traukia akį. Spalvoti ir nugludinti stiklo akmenukai čia esą atsirado dėl pačios gamtos išdaigų: anksčiau žmonės netoliese išmesdavo stiklinius butelius ar kitas atliekas. Štai ką turime po kelių dešimčių metų! Pasirodo, net ir toks niekingas dalykas kaip šiukšlinimas pačios gamtos kartais paverčiamas grožiu.

Shutterstock nuotr. / Spalvotas paplūdimys Fort Bragge, Kalifornijoje
Shutterstock nuotr. / Spalvotas paplūdimys Fort Brage, Kalifornijoje

► Didinga ir kone karališka Preikestolen uola, stūksanti Norvegijoje, Forsando apylinkėse, labai mėgstama turistų ir keliautojų. Nepabūgę aukščio, jie ropščiasi ant jos pasigėrėti nuostabiais šios šalies vaizdais, išskirtine panorama į kitus kalnus. Uolos viršus (25 x 25 m) – tai kone tobulas kvadratas, pakibęs 604 m virš Lyse fiordo.

Fotolia nuotr. / Preikestolen uola Norvegijoje
Fotolia nuotr. / Preikestolen uola Norvegijoje

► Rožinis Hiljero ežeras Australijoje atrodo lyg netikras. Ryškiai spalvotas ežeras primena ledinuką! Nesitiki, kad jis sutvertas gamtos, o ne žmogaus rankomis. Vanduo Hiljero ežere toks sūrus, kad net galima apdegti liežuvį! Pirmą kartą jis pastebėtas 1802 metais. Iki šiol niekas neišsiaiškino, kodėl jis toks rožinis?

VIDEO: Rožinis Hiljero ežeras Australijoje

► Oregono valstijoje, JAV, galima pamatyti nuostabių dalykų. Kolumbijos upės tarpeklyje veši unikali gamta, paparčiai, samanos, kerpės, o ilgis siekia net 128 kilometrus. Labiausiai čia išsiskiria Oneontos tarpeklis, kuriame gausu krioklių ir kitų akį traukiančių gamtos grožybių, miškų, augalų. Tikras gamtos šedevras!

Shutterstock nuotr. / Oneontos tarpeklis Oregono valstijoje, JAV
Shutterstock nuotr. / Oneontos tarpeklis Oregono valstijoje, JAV

► Trūksta žodžių apibūdinti Havasu krioklius. Tai tikras stebuklas, įsikūręs Didžiajame Kanjone, JAV. Jis šniokščia nuo 37 metrų vertikalios uolos ir išsilieja į dangiško žydrumo ežerą. Ši vieta labai mėgstama turistų, nes tai ne tik nepakartojamų vaizdų gausa, bet ir galimybė panirti į nuostabų baseiną, kuriame gausu mineralų, bei pasigrožėti didingomis uolomis.

Shutterstock nuotr. / Havasu krioklys Didžiajame kanjone, JAV
Shutterstock nuotr. / Havasu krioklys Didžiajame Kanjone, JAV

► Meilės tunelis, natūraliai suformuotas iš medžių Ukrainoje, Klevane, tik ir laukia romantiškai nusiteikusių įsimylėjėlių. Ar norėtumėte tokiame pabūti? Tai geležinkelio atkarpa, tankiai apsodinta žaliais augalais, medžiais ir krūmais, dvelkianti meile ir galimybe pabūti tik dviese gamtos apsuptyje.  

Shutterstock nuotr. / Meilės tunelis, natūraliai suformuotas ia medžių Ukrainoje, Klevane
Shutterstock nuotr. / Meilės tunelis, natūraliai suformuotas iš medžių Ukrainoje, Klevane
VIDEO: Medžių tunelis Ukrainoje, Klevane

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?