Tai kaimelis, kurį visi pravažiuodami net neatsigręždavo, jis niekuo negarsėjo, o tyliai sau stovėjo kalnų apsuptyje. Fanzaros kaimelis, kuriame užregistruoti tik 276 gyventojai, žinomas ir dėl 2005 m. įvykusio konflikto tarp vietinių.
Konfliktas kilo, nes dalis gyventojų sugalvojo vieni sugalvojo šalia įkurti šiukšlyną, o likusieji tokios kaimynystės visiškai nenorėjo, kas yra logiška ir visiškai suprantama. Daug įtakos tam darė piniginiai interesai, dėl to kilo daug diskusijų, kol galiausiai nugalėjo sveikas protas ir šiukšlynas nebuvo įkurtas, bet prisiminimai apie konfliktą išliko.
Susipyko kaimynai, šeimos ir draugų grupės. Tokia įtempta atmosfera kaimelyje tvyrojo keletą metų, kol 2015 m. menininkai Javieras Lopezas ir Rafas Gasso nutarė atgaivinti kaimelį, pagerinti esamą atmosferą. Norėdami, kad Fanzara nedingtų iš Ispanijos žemėlapio, nusprendė čia esančių namų sienas papuošti meno darbais.
O menas, kaip žinia, visada pritraukia turistus. Jie gavo visus leidimus, pakvietė 15 menininkų, juos apgyvendino vietinių gyventojų namuose, kuriuose ne tik galėjo pavalgyti, bet taip pat ir gauti leidimą piešti ant išorinių namų sienų.
Kaimelyje vyravo balti mūriniai namai, todėl visi piešiniai gražiai papuošė jų sienas, kurios matėsi iš toli.
Menininkai pagalvojo, kad piešiniams neprigijus prie kaimelio atmosferos, juos ir vėl galės uždažyti balta spalva, lyg nieko nebūtų buvę. Tačiau piešiniai prigijo ir sulaukė ne tik didelio vietinių pritarimo, šypsenos praeinant, bet jie užgesino ir visus nesutarimus. Dėl šios priežasties kaimelis tapo vis labiau žinomas ir į čia pamažu pradėjo važiuoti turistai.
Piešiniai, nors ir vadinami grafičiais, iš tiesų nėra tik greita purškiamų dažų keverzonė, tai tikri meno kūriniai, vaizduojantys menininkų fantazijas. Dauguma jų yra skirtingų stilių, didelio formato, derantys su kaimelio aplinka, baltais namais ir gėlių vazonais. Jie išsidriekę per visą kelių aukštų namų sieną bei stebina aplinkinius originalumu.
Kai kurie piešiniai vaizduoja pasakų personažus. Pavyzdžiui, ant vieno namo per visą sieną nupieštas berniukas, kuris delne laiko varlę (asociacija į pasaką apie princą, kuris virto varle), kiti piešiniai su futuristiniais motyvais – skraidančiais robotais ar ateiviais, galiausiai galime rasti ir persipinančių gamtos motyvų – augalų ir gyvūnų.
Taip pat vaizduojami ir kasdienybę atspindintys motyvai – ant vieno namo nupiešta gatvės atkarpa su stovinčiu automobiliu. Jei pasuksite galvą į dešinę, pamatysite tą patį vaizdą gyvai – gatvę, o joje stovintį tą patį automobilį su tais pačiais numeriais, kaip ir piešinyje.
Kaimelis pavirto nemokamu muziejumi po atviru dangumi, kurį tikrai verta aplankyti.
Geriausia važiuoti ne vasaros sezonu, kad nevargintų karštis.
Norint apeiti šį kaimelį reikia daugiau nei valandos, o vietiniai turistais su malonumu pakalbina, pataria, kurioje kaimelio pusėje yra daugiau piešinių, ir ką kuriame piešinyje reikėtų įžiūrėti.
Keliaujant verta išsukti iš kelio ir aplankyti arba susiplanuoti ekskursiją būtent į Fanzarą. Patariama nevykti vasaros metu, bet jei jau taip nutiko, kad atvykote į Fanzarą vasarą, per kaimelį teka kalnų upė, negili, bet labai šalta, tad joje galima karštą vasaros dieną išsimaudyti ir atsigaivinti.
Kiekvienų metų birželio mėnesį yra kviečiami įvairūs menininkai į šį kaimelį, tad piešinių vis daugėja, taip pat atgaivinami ir jau nublukę darbai, o vietiniai džiaugiasi, kad šis kaimelis yra taip ryškiai pažymėtas Valensijos regiono žemėlapyje.