Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Gedimino pilies bokšte – unikali trimatė projekcija

Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia į ekskursiją po atnaujintą ekspoziciją Gedimino pilies bokšte. Čia pirmą kartą pristatoma unikali trimatės grafikos technologijomis pagrįsta projekcija „Laiko juostos vaizdai pro Gedimino pilies bokšto langus“, kuri demonstruojama iškart septyniuose pilies languose, rašoma pranešime spaudai.
Gedimino pilies bokštas
Gedimino pilies bokštas / Kęstučio Stoškaus/ LNM nuotr.

Virtualios kelionės iš praeities į ateitį metu žvelgdami pro bokšto langus galėsite išvysti Vilniaus pilių teritoriją įvairiais laikotarpiais: patirti kryžiuočių antpuolį, pamatyti, kaip atrodė besivystantis miestas Renesanso laikotarpiu, ir palyginti jį su Pilies kalno vaizdu 1785 metais, kai šis jau buvo praradęs savo politinę svarbą. XIX amžiuje tapsite stebėtojais ne iš pilies bokšto, bet iš kalno papėdės. Kaip žinia, tuo metu čia veikė visuomenei neprieinama karinė tvirtovė, kurioje buvo slapta palaidoti 1863–1864 m. sukilimo dalyviai. Vėliau savo akimis išvysite, kokį vaizdą pro bokšto langus galėjo matyti XIX a. pabaigoje, XX a. pradžioje, XX a. viduryje gyvenę žmonės, ir palyginti jį su dabartiniu vaizdu.

Virtualią ekspoziciją „Laiko juostų vaizdų pro Gedimino pilies bokšto langus“ tris mėnesius kūrė Lietuvos nacionalinio muziejaus menotyrininkai, istorikai, ekspozicijų architektai. Taip pat UAB „Multimediamark“ grafikos dizaineriai, programuotojai.

Kildami siaurais bokšto laipteliais aukštas po aukšto turėsite galimybę susipažinti su pagrindiniais sostinės ir visos šalies istorijos momentais: miesto ir Vilniaus pilių teritorijos raida, baltų papuošalais, karybos atributais, Baltijos kelio istorija.

Gedimino kalnas kryžiaus žygių į Lietuvą metu atlaikė nemenką puolimą, todėl ypatingą įspūdį palieka Vilniaus pilių teritorijoje atrasti dar nuo kryžiuočių antpuolių užsilikę sviediniai ir unikali (Lietuvoje tokių yra rasta tik dvi) strėlė su antgaliu.

Arūno Baltėno/LNM nuotr./Gedimino pilies bokštas
Arūno Baltėno/LNM nuotr./Gedimino pilies bokštas

Kadaise politinis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės centras, Gedimino piliakalnis mena ne tik senovę, bet ir labai svarbius ne taip seniai buvusius įvykius – Gedimino pilies bokšte pirmą kartą 1919 m. sausio 1 d. suplazdėjo lietuviška trispalvė, bokštas taip pat žymi Baltijos kelio Lietuvoje pradžią.

Naujojoje ekspozicijoje lankytojai turės galimybę susipažinti ir su pačiu naujausiu įvykiu – Lukiškių aikštėje 1863–1864 m. nužudytų ir tuo metu visuomenei uždaro piliakalnio aikštelėje užkastų sukilimo dalyvių atradimu. Pristatomas pats sukilimas, jo vadai, archeologiniai tyrimai ir radiniai.

Pirmoji ekskursija po atnaujintą ekspoziciją Gedimino pilies bokšte jau gruodžio 1 d. 15 val. Būtina išankstinė registracija (http://www.lnm.lt/edukacija-ir-ekskursijos-muziejuje/), ekskursija nemokama, tereiks įsigyti muziejaus bilietą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais