Gera žinia nuotykių ieškotojams: Kenija žada sukurti bendrą turistinę vizą visai Rytų Afrikai

Panašu, kad keliautojai, norintys pamatyti didžiausius pasaulio žinduolius, neaprėpiamas akimis savanas ir įvairias Afrikos gentis, artimiausiu metu galės įsigyti vieną turistinę vizą visoms Rytų Afrikos valstybėms. Kol kas turistai turi pirkti atskiras vizas į Keniją ir Tanzaniją, net nekalbant apie mažiau lankomas Ugandą ir Ruandą. Bent jau Kenijos ir jos artimiausių kaimynių Tanzanijos bei Ugandos turistinės vizos kainuoja po 50 dolerių (130 lt).
Turistai dėl keliaujančiųjų gausos nejaučia ryšio su gamta
Turistai dėl keliaujančiųjų gausos nejaučia ryšio su gamta / „Scanpix“ nuotr.

Vis dėlto Kenijos valdžia inicijavo derybas dėl bendros turistinės vizos visoms penkioms Rytų Afrikos bendruomenės valstybėms: Burundžiui, Ruandai, Ugandai, Tanzanijai ir Kenijai. Tokį planą kelionių konferencijoje, Kenijos sostinė Nairobyje, šią savaitę pristatė pats Kenijos prezidentas Uhuru Kenyatta. 

Asmeninio archyvo nuotr./Safaris
Asmeninio archyvo nuotr./Safaris

Kenija – viena žymiausių pasaulio gyvosios gamtos stebėjimo vietų. Masai Maros ir daugelyje kitų Kenijos nacionalinių parkų bei rezervatų teritorijose ganosi tūkstančiai žinduolių – liūtai, antilopės, drambliai, žirafos, leopardai, raganosiai, begemotai, ir t.t. Tanzanijoje taip pat apstu neaprėpiamų akimis savanų su didžiaisiais žvėrimis – vien ką reiškia Serengečio pavadinimas. Abi šios valstybės dar turi ir puikių paplūdimių bei koralinių rifų ruožą šalia Indijos vandenyno. Tuo tarpu Uganda ir Ruanda pasaulyje geriau žinomos, kaip puikios gorilų stebėjimo vietos. 

sxc.hu/Ruandos pasididžiavimas - kalnų gorilos.
sxc.hu/Ruandos pasididžiavimas - kalnų gorilos.

Viena viza visoms šioms valstybėms leistų turistams vienos kelionės metu pamatyti daug daugiau. Pavyzdžiui apvažiuoti Viktorijos ežerą, šalia kurio susispietę daugelis Rytų Afrikos gyvūnų. Tokia viza neabejotinai padidintų keliautojų skaičių visose valstybėse. Aišku, pirmiausiai Kenijoje ir Tanzanijoje. Dėl tos pačios priežasties Tanzanija vis dar nepalankiai žiūri į tokį susitarimą, nes bijo likti turtingesnės kaimynės Kenijos šešėlyje ir prarasti pajamas už vizų išdavimą. 

Tačiau pačiai Kenijai naujų turistų ir keliautojų reikia tarsi oro, ypač po neseniai įvykusių kraupių teroro išpuolių Nairobyje ir sudegusio tarptautinio Nairobio oro uosto. Prieš kelis metus Kenijos pakrantėje Somalio piratai iš Lamu salos pagrobė britų turistų porą. Tai stipriai atsiliepė Kenijos įvaizdžiui pasaulyje ir dabar keliautojai daug labiau apsvarsto galimybes atostogoms rinktis šią gražią šalį. 

Kenijos kariai
Kenijos kariai

Visgi prezidentas Uhuru Kenyatta savo kalboje pabrėžė daug pozityvesnius dalykus. „Lėktuvų pakilimo takai daugelyje nacionalinių parkų pastaruoju metu buvo atnaujinti. Tai leis turistams Keniją be problemų skrosti skersai išilgai ir taip sutaupyti laiko, pamatyti daugiau laukinės gamtos“, – pastebėjo prezidentas. 

M.Vadiais/Kerio slėnis žavi savo didybe
M.Vadišis/Kerio slėnis žavi savo didybe

Tokia idėja ne nauja, ji jau sklandė ore 2005 metais. Vis dėlto tą kartą visoms Rytų Afrikos bendruomenės valstybėms nepavyko susitarti dėl vizos kainų, atsakomybių pasidalinimo, saugumo. Šį kartą Ugandą, Ruanda ir Burundis sutiktų jungtis prie Kenijos. Belieka susitarti su Tanzanija. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis