„Visi žino, kad Palangoje yra patys gražiausi saulėlydžiai pasaulyje. Todėl pagrindinis dalykas, ko nori poilsiautojai – įsiamžinti saulėlydžio fone, kad matytųsi jūros bangos ir smėlis“, – sutartinai tvirtino visos fotografės.
Anot pašnekovių, fotografijos ant Palangos tilto, prie fontano su skulptūra „Jūratė ir Kastytis“, prie bažnyčios, kurhauzo, prie skulptūros „Eglė – žalčių karalienė“, „Liūtuko“, saugančio įėjimą į Gintaro muziejų ar nuo Birutės kalno – niekada neišeina iš mados, tačiau pastaraisiais metais atsirado ir naujų simbolių, reprezentuojančių populiariausią Lietuvos kurortą.
„Tai Grafų Tiškevičių alėja ir apžvalgos ratas, iš kurio atsiveria nuostabus auksinio mūsų pajūrio vaizdas“, – sakė Palangos fotografės.
Šventojoje, anot fotografių gražiausios ir populiariausios vietos fotografuotis nekinta – poilsiautojai nori saulėlydžio vaizdų prie senojo, apgriuvusio tilto ir prie skulptūros „Žvejo dukros“.
Auksinė valanda
Taip pat visos pašnekovės akcentavo, kad norint gražių fotografijų iš pajūrio, svarbu pasirinkti tinkamą laiką fotosesijai.
„Jau ne tik fotografams žinomas „auksinės valandos“ terminas – tai valanda prieš saulėlydį. Tada fotografijos būna labai šiltos, dominuoja geltonos, rausvos spalvos. Taip pat gražus apšvietimas prie jūros yra ir anksti ryte, saulei tekant.
Tuo metu ir žmonių paplūdimyje paprastai dar nebūna. Jeigu saulės nėra, apsiniaukę – tada fotografijos būna pastelinių, natūralesnių spalvų. Geram fotografui nėra blogo oro“, – pastebėjo fotografė L. Stankūnaitė.
K. Nutautienė patarė, jog norint gražių fotografijų telefonu, geriausia paprašyti, kad nufotografuotų kitas žmogus.
„Kai fotografuoja kitas, tai nuotraukoje būna aiškesnis, platesnis vaizdas ir žmogus, nufotografuotas visu ūgiu, atrodo gražiau. Jeigu fotografuojama asmenukė, tada telefoną reikėtų laikyti akių lygyje arba šiek tiek aukščiau“, – praktiniais patarimais pasidalijo pašnekovė.
Kur mažiau žmonių?
I. Stankūnaitė atskleidė, kad fotosesijoms dažniausiai renkasi paplūdimį prie Gintaro muziejaus arba prie „Vanagupės“, nes šiose erdvėse būna mažiau žmonių.
I. Micel savo fotosesijas organizuoja dar labiau nutolusiose kurorto vietose. „Man gražiausios nuotraukos, padarytos Kunigiškiuose, už vadinamojo pasaulio krašto. Ten daugiau pušų, didesnės kopos ir smėlis labai švarus. Taip pat fotografuoju ir kitoje kurorto pusėje, arčiau Nemirsetos. Man atrodo, kad mūsų pajūrio gamta yra didžiausia vertybė ir labiausiai pavykusios tos fotografijos, kai pavyksta perteikti žmogaus ryšį su gamta“, – sakė fotografė.
„Kunigiškiuose fotografuoti labai gerai šeimas su vaikais. Ten į paplūdimį teka upeliai, kuriuose vaikai gali pasipliuškenti, pažaisti ir pavyksta puikios fotografijos“, – antrino kolegei K. Nutautienė.
Kurorto dvasios paieškos
Palangiškės fotografės savo portfolio pildo ir mylimo kurorto vaizdais. „Man atrodo, kad Palangos kurorto istoriją ir atmosferą labiausiai perteikia Tiškevičių palikimas – rūmai, kuriuose veikia Gintaro muziejus, Birutės parkas, kurhauzas, „Anapilio“ vila ir vila „Komoda“, kuri turi labai gražų, romantišką sodą, skulptūras, fontaną. Visos šios vietos yra labai romantiškos, sentimentalios ir fotogeniškos“, – kalbėjo I. Micel.
„Be abejonės visi nori nusifotografuoti ant Palangos tilto, tačiau šioje vietoje visada labai daug žmonių“, sako fotografė K. Kraftaitė.
Ji pajūrio fotosesijas dažniausiai pradeda Birutės parke ir užbaigia prie jūros, o šeimoms su mažais vaikais dažnai pasiūlo fotografuotis pajūryje ties „Medūzos“ viešbučiu, nes ten galimas artimiausias privažiavimas prie jūros su automobiliu.
„Man patinka, kai fotografijose yra perėjimas nuo pušyno žalumos iki smėlio ir jūros. Todėl mėgstu fotografuoti ir prie paslaptingos, žalumoje paskendusios vilos „Anapilis“. Tikrai labai tinkama fotosesijoms išpuoselėta vilos „Komoda“ ir Gintaro muziejaus aplinka, tačiau šios dvi erdvės yra apmokestintos profesionalioms fotosesijoms. Tad klientai jas rinkasi rečiau“, – pastebėjo pašnekovė.
Naktinė Palanga
Palangiškė fotografė K. Kraftaitė pažymi, kad pastaruoju metu viena populiariausių Palangos erdvių fotografuotis yra grafų Tiškevičių alėja. „Tiesa, joje taip pat dažniausiai daug žmonių, tad siūlyčiau pabandyti joje naktinę fotosesiją.
Romantiškai apšviestoje promenadoje išeina puikios nuotraukos prie grafo Felikso ir Antaninos su šuniuku skulptūrų. Fotografuojant šioje vietoje matomas ir gražiai apšviestas kurhauzas. Man ši erdvė atrodo labai subtili ir romantiška Palangos kurorto vizitinė kortelė“, – sakė fotografė.
Anot pašnekovės, naktinėje Palangoje galima atrasti ir daug žavių vietų, vertų fotografijų: „Tik tamsoje visu grožiu atsiskleidžia šokantis ir dainuojantis fontanas. Įsijungus naktinėms šviesoms, romantikos ir paslapties skraiste apsigaubia Birutės parkas. Gražios fotografijos pavyksta ir po šviečiančiais skėčiais, pakabintais Meilės alėjos pradžioje, ir pačiame miesto centre šalia bažnyčios esančioje Signatarų alėjoje, kuri apšviesta naktį atrodo labai moderniai“, – vardijo pašnekovė.