Tokį įspėjimą seksualinių mažumų kelionių tinklalapis „Out Traveler“ paskelbė atsakydamas į dienraščio „The New York Times“ sąrašą, kuriame nurodytos 52 šiemet aplankyti vertos šalys. Jame esą atsidūrė ir „siaubingai homofobiškos“ vietos.
„Jausdama savo kaimynės Rusijos įtaką, Lietuva neseniai parengė ne vieną prieš homoseksualus, įskaitant „gėjų propagandą“, nukreiptą įstatymą. Pagal pastarąjį, turėtų būti uždrausta viskas – nuo LGBT grupių iki eitynių. Laimė, jis buvo pristabdytas, bet – tai baugina: gėjai šioje šalyje dažnai tampa atpirkimo ožiais“, – savo skaitytojus gąsdina rašinio autorė.
Sąraše minima ir Rusija, sulaukusi nemažai kritikos dėl „gėjų propagandos“ įstatymo, o neseniai homoseksualams ir translyčiams asmenims uždraudusi net vairuoti.
„Jai neblogai sekasi aiškiai parodyti, kad LGBT žmonėms tai nėra saugi kelionių kryptis“, – teigiama publikacijoje.
Tinklalapiui užkliuvo ir Jamaika, kur seksas tarp vyrų yra neteisėtas, o pareigūnai esą patys smurtauja prieš LGBT žmones. Hondūre dažnos seksualinių mažumų atstovų žmogžudystės.
Kitos sąraše minimos šalys yra Afrikoje. Būti gėjumi Egipte, Senegale ar Sudane tolygu būti nusikaltėliui. 97 proc. Nigerijos gyventojų homoseksualumas yra nepriimtinas.
Zimbabvėje seksualinių mažumų atstovas geriausiu atveju bus išvadintas šlykštyne, bet jam gali būti ir nukirsdinta galva. Uganda liūdnai pagarsėjo dėl įstatymo, kuris iš pradžių leido žudyti gėjus, bet vėliau bausmė buvo sušvelninta iki įkalinimo.
Straipsnis įžiebė karštas diskusijas
Rašinys sulaukė nemažai komentarų. Kai kurie pritarė, kad niekada nereikėtų važiuoti į tokias „mėšlinas vietas“, bet buvo ir tokių, kurie prisipažino kaip tik planavę kelionę į vieną iš jų.
Kiti stebėjosi, kad neįtrauktos tokios islamo šalys, kaip Iranas, Irakas ar Jemenas, ir pažėrė įvairios kritikos. Esą publikacija iš esmės nukreipta prieš Afriką ir tik kelia paniką arba yra skirta žmonėms, kuriems kelionės yra proga išreikšti savo seksualinę orientaciją.
Viena lesbietė pareiškė su partnere gyvenanti Ugandoje ir savo asmeninio gyvenimo viešai nedemonstruojanti, bet to nedaro niekas. Kitas skaitytojas patikslino, kad Senegale stiprėja gyventojų diskusijos dėl homoseksualumo dekriminalizavimo, likusio nuo laikų, kai kraštas buvo prancūzų kolonija.
„Daugelyje šalių vyksta neramumai, taigi keliauti į jas bet kokiu atveju pavojinga“, – atkreipė dėmesį trečias.
„Laimingai vedęs gėjus“ iš JAV rašinį pavadino gėdingu. Jis pažymėjo esąs žydas, kurio protėviai kilę iš Lietuvos, Rusijos ir kai kurių kitų sąraše nepaminėtų homoseksualams nedraugiškų šalių.
„Laimingai vedęs gėjus“ iš JAV rašinį pavadino gėdingu. Jis pažymėjo esąs žydas, kurio protėviai kilę iš Lietuvos, Rusijos ir kai kurių kitų sąraše nepaminėtų homoseksualams nedraugiškų šalių.
„Neketinu vengti didžiulės pasaulio dalies su turtinga kultūra, istorija ir gražia gamta vien dėl siaubingų įstatymų ir visuomenės nuomonės“, – teigė jis.
Kitas amerikietis nurodė bemaž pusantrų metų gyvenantis Rusijoje ir neturintis jokių sunkumų. Šalis esą turi problemų, ypač kalbant apie elgesį su LGBT žmonėmis, bet tai nereiškia, kad jos neverta aplankyti.
Į Lietuvą atkreipė dėmesį įtakingi leidiniai ir kelionių gidai
Interneto puslapyje rašoma, kad dabar viešnagė mūsų šalyje bus gerokai paprastesnė, mat nuo metų pradžios įsivedėme eurą. O aplankyti Lietuvą verta dėl Kuršių nerijos, didžiausių Europoje judančių kopų, barokinio Vilniaus senamiesčio.
Oficialiuose tinklalapiuose abi šalys tikina esančios draugiškos jiems ir kviečia pažinti savo kultūrą, gamtą, maistą bei naktinį gyvenimą. Lietuvos Valstybinis turizmo departamentas tam neskiria dėmesio, nors Vilniaus turizmo sektorius laikomas gana draugišku homoseksualams – gana išlaidiems keliautojams – ir jie neaplenkia mūsų šalies.