Taigi, kokioje užsienio šalyje norėtumėte gyventi? Atsakykite ir patys sau dėl įdomumo. Aš tada iškart norėjau karktelti, kad aišku, jog Amerikoje, tai yra JAV, nes nuo gilios vaikystės, tai yra dar nuo sovietmečio, esu šios šalies gerbėjas.
Gal tai lėmė, kad JAV turėjau giminių, kurie po Antrojo pasaulinio karo kartu su daugybe mūsų tautiečių, bėgdami nuo iš Rytų ateinančio raudonojo tvano, į Lietuvą atnešančio tremtis, okupaciją, nelaisvę, skurdą bei sutryptą žmogiškumą, pasitraukė į Vakarus ir galiausiai nusėdo JAV.
Mums į ubagišką Sovietų Sąjungą siųsdavo siuntinius su kramtoškėmis.
Taigi, dar vaikščiodamas po stalu, žinojau, kad turiu ne įsivaizduojamą, o tikrą dėdę Amerikoje, kurio šeima periodiškai mums į ubagišką Sovietų Sąjungą siųsdavo siuntinius su kramtoškėmis ir kitomis amerikoniškomis zabovomis. Tas dėdė buvo mano močiutės Izabelės Ragauskienės brolis, tai yra ne tas tikrasis dėdė, bet truputį tolimesnis asmuo, bet tai buvo nesvarbu, visi darželio vaikai žinojo, kad turiu dėdę Amerikoje. Vaikščiodavau po darželį visas pasikėlęs ir girdavausi.
Pamenu, kai iš Amerikos paskambindavo giminės, tada prie telefono susirinkdavo visa šeima ir sustodavo į eilę, idant kiekvienas gautų progą persimesti su jais bent keliais žodžiais.
Taigi, Amerika mano sistemoje buvo instaliuota nuo mažų dienų. Visada įsivaizdavau ją kaip laisvės, svajonių ir gėrio žemę. Idealizavau ją. Kai užaugau, teko joje pagyventi ir pažinti iš arčiau.