„Bendravau su Latvijos turizmo asociacija, kuri pažymėjo ir patvirtino, jog tokia įmonė įsteigta. Jų licencija yra gauta Latvijoje, matome, jog ir Lietuvoje įkurtas filialas, vykdoma darbuotojų paieška“, – sakė M.Plepytė-Rainienė.
„Sodros“ duomenimis, Lietuvos padalinyje jau dirba penki darbuotojai, o įmonei vadovauja buvęs kelionių organizatoriaus „Novaturas“ finansų vadovas Giedrius Ribakovas. Su juo BNS susisiekti nepavyko.
Pasak M.Plepytės-Rainienės, naujo žaidėjo atėjimas rodo, jog Lietuvos rinka yra patraukli užsienio kelionių organizatoriams.
„Jie mato galimybes bei perspektyvas mūsų rinkoje, tai galime tik pasidžiaugti. O kalbant, kaip tai turėtų paliesti vartotojus, manau, Lietuvos vartotojas yra žinantis tam tikrus niuansus ir skirtumus, koks yra tarp Lietuvoje steigto kelionių organizatoriaus ir užsienio kelionių organizatorius skirtumas žvelgiant per vartotojų teisių apsaugos prizmę“, – sakė asociacijos vadovė.
Pasak jos, jei kelionių organizatorius įsteigtas ne Lietuvoje, jo nemokumo atveju padėtis paprastai yra sudėtingesnė nei Lietuvoje registruotos įmonės atveju – tuomet veikia šalies įstatymai ir keliautojų sumokėti pinigai yra apsaugomi ir grąžinami.
Pasak M.Plepytės-Rainienės, šis atvejis nėra pirmas, kai kelionių organizatorius steigiamas ne Lietuvoje, bet čia turi padalinį, tuomet būna įsigyjamas draudimas arba finansinė garantija.
„Anex Tour“ socialinio tinklo „LinkedIn“ paskyroje nurodoma, kad ji įsteigta 1996 metais, jos pagrindinė būstinė – Maskvoje, taip pat veikia biuras Antalijoje.
2019 metais Turkijos žiniasklaida skelbė, kad „Anex Tour“ savininkas Nesetas Kockaras įsigijo seniausią ir didžiausią Rusijos kelionių organizatorių „Inturist“. Tais pat metais skelbta, kad „Anex Tour“ pasirašė preliminarų susitarimą dėl bankrutavusios „Thomas Cook“ padalinių Vokietijoje įsigijimo.
„Anex Tour“ veikia Rusijoje, Baltarusijoje, Europos, Azijos ir kitose pasaulio šalyse.