Ideali kelionė su vaikais: 7 patarimai, kaip tai pasiekti

Dar visai neseniai motinystė siejosi su dviejų metų namų rutina. Tačiau vis daugiau šeimų šį stereotipą griauna ir keliauja su vaikais. Kelionių organizatoriai pastebi, jog pastaruoju metu vis drąsiau atostogauti vienos su atžalomis ryžtasi mamos. Neretai joms kompaniją palaiko močiutės.
Mama ir dukra atostogauja
Vis daugiau lietuvių renkasi atostogauti ne su vyru ar drauge, bet vaiku.

Su vaikais dažnai keliaujančios mamos įsitikinusios: svarbiausia tokioms atostogoms pasiruošti iš anksto. Kas svarbiausia pasirengimo etape? 

1. Paisykime sezoniškumo

Tyrimai rodo, jog kūdikiai ir maži vaikai daug geriau ištveria vėsų orą nei karštį, todėl atostogoms su mažamečiais svarbu pasirinkti tinkamą metų laiką ir kelionės kryptį. Pirmenybė galėtų būti teikiama šalims, kurios lepina malonia šiluma, bet ne alinančiu karščiu.

Kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ atstovė Inga Aukštuolytė pabrėžė, jog dabar kalendoriuje artimiausias atostogoms su vaikais palankus laikas – balandis ir gegužė. Tuomet malonūs, tačiau dar ne per karšti, orai būdingi Kiprui – ne veltui sakoma, jog Europoje vasara anksčiausiai ateina į Kiprą.

 „Tez Tour“ nuotr./Vaikai atostogauja
„Tez Tour“ nuotr./Vaikai atostogauja

Su šia šalimi dėl ankstyviausios vasaros titulo varžosi Turkija.

„Balandį šiose šalyse jau būna įšilęs ne tik oras, bet ir jūra, – teigė I.Aukštuolytė. – Nuo gegužės vidurio pasirinkimų, plakuojant keliones su vaikais, daugiau: tuomet rekomenduočiau vykti į Bulgariją, Ispaniją ir Graikiją“.

Pati 6 metų vaiką auginanti kelionių organizatoriaus atstovė pastebėjo, jog Lietuvoje pavasaris mažiesiems ypač sunkus: „Po žiemos imuninė sistema nusilpusi, oras – permainingas, todėl vaikai dažnai serga. Per ankstyvas atostogas pavasarį imunitetui ypač svarbaus vitamino D doze galima apsirūpinti visiems metams į priekį“.

2. Venkime masiškumo

Atsižvelgti į sezoniškumą pravartu ir siekiant išvengti didžiulių turistų srautų, galinčių kaip reikiant apsunkinti kelionę su vaiku. Kad ir kokią situaciją beimtume – ar pietus perpildytame restorane, ar mėginimą rasti atokesnę vietelę paplūdimyje, – kuo daugiau žmonių kurorte, tuo sunkiau su vaikais poilsiaujantiems tėvams.

Todėl rekomenduojama rinktis su sezono įkarščiu nesutampančias atostogų datas.

Atostogoms su vaikais tinkamiausio klimato ir mažiausios poilsiautojų koncentracijos galima tikėtis tarpiniu periodu, kai turistinis sezonas dar tik prasideda – pavasarį arba, priešingai, rudeniop ar net žiemos pradžioje, kai sezonas jau eina į pabaigą.

Pavyzdžiui, balandį-gegužę viešbučiai jau būna visiškai pasiruošę sezonui ir laukia poilsiautojų. Kelionės ne per patį sezono įkarštį padeda sutaupyti, mat paprastai viskas kurortuose brangsta tuomet, kai poilsiautojų daugiausia, o su mažėjančia atostogautojų banga kainos slūgsta.

Tik nereikėtų pamiršti, kad skirtingose šalyse sezono pikas būna skirtingu metu.

Berniukas lėktuve
Berniukas lėktuve

3. Įvertinkite kelionės trukmę

Nors skrydis vaikams iki 2 metų dažnai yra nemokamas, atskira keleivio vieta jiems taip pat nepriklauso. Vadinasi, per visą skrydį vaikas bus ant kelių kažkuriam iš suaugusiųjų.

Kad kelionė būtų lengvesnė visiems, rekomenduojama rinktis kuo trumpesnį skrydį, t.y. kuo arčiau esančią ar lengviau, be persėdimų, pasiekiamą šalį.

Vaikui iki 2 metų optimalus skrydžio laikas – 2-3 val. Apie 2 val. skrendama iki Bulgarijos kurortų. Skrydis iki Kipro trunka 4 val., nors dažniausiai dėl gerų skrydžio sąlygų pilotai šį atstumą įveikia per 3 val. Panašus skrydžio laikas ir iki Turkijos pietuose esančių kurortų bei Viduržemio jūros skalaujamos Sardinijos.

4. Detaliai suplanuokite vaiko bagažą

Prieš įsigyjant poilsinę kelionę rekomenduojama pasidomėti, ar imamas mokestis už vežimėlį ir vaiko rankinę, nešamą į lėktuvo saloną. Joje turi sutilpti kelionės metu mažyliui būtini daiktai.

Pavyzdžiui, skrendant su „Ryanair“ avialinijomis vaiko vežimėlis nekainuoja, tačiau už bet kokį papildomą bagažą teks susimokėti. „Keliaujantys per užsakomųjų skrydžių bendrovę „Small planet“ iki 10 kg vaiko (iki 2 metų) bagažo gabena nemokamai“, – sakė „Tez Tour“ atstovė.

Mergaitė viešbutyje
Mergaitė viešbutyje, prie „švediško stalo“.

5. Išsirinkite tinkamą viešbutį ar kitą gyvenamąją vietą

Pusantrų metukų Anos-Kotrynos mama Vita Valeikaitė į keliones ima ir atžalą. Planuodama naują viešnagę svetur, ji itin atidžiai renkasi vietą, kur gyvens. Moteris pataria: bendraudami su kelionių konsultantu ar rezervacinėse sistemose internete būtinai nurodykite tikslų vaiko amžių. Pavyzdžiui, jei prašote lovelės vaikui, aiškiai nurodykite, kad ji reikalinga būtent kūdikiui, nes galite gauti per didelę, kūdikiui netinkamą.

Prieš kelionę verta pasidomėti ir pačia viešbučio infrastruktūra, išsiaiškinti, kiek ji pritaikyta poilsiui su vaikais.

Pavyzdžiui, nesunku sužinoti, ar viešbutyje bus žaidimų kambariai, vaikų klubai ir saugaus gylio baseinai, ar vyksta renginiai vaikams, ar yra galimybė samdytis auklę, kurios galbūt prireiks panorus vakare pasivaikščioti prie jūros?

„Turizmo sektoriuje išskiriami patys įvairiausi poilsiautojų segmentai ir kaip kad yra medaus mėnesio atvykstantys svečiai bei jiems skirti numeriai, tai plygiai taip pat yra ir viešbučiai, kurie geriausiai prisitaikę priimti būtent šeimas su vaikais“, – akcentavo I.Aukštuolytė.

6. Jei tik turite galimybę, keliaukite su vaikui artimu žmogumi

Kai keliaujama su vaiku, kiekvienas etapas gali būti sudėtingas. Net įlipimas į lėktuvą. Išvengti nepatogumų padeda pastaruoju metu itin populiarėjančios mamų kelionės su palyda: aukle, drauge, mama, močiute.

„Tai naujai besiformuojanti, tačiau jau gana ryški keliautojų grupė, kuomet atostogų užsienyje vykstama ne su vyru ar žmona, o su vaikus prižiūrėti padedančiu asmeniu“, – pastebėjo I.Aukštuolytė.

Artimas žmogus palengvins ne tik keliavimą, bet ir poilsį, nes atostogaujant atsakomybę už vaiko (vaikų) priežiūrą bus galima pasidalinti, o ne tempti vienai mamai ant pečių. 

Šeima traukinyje
Šeima traukinyje

7. Pasitikėkime mažaisiais

Nojaus (5 metai) ir Elijaus (7 metai) mama Vilma Songailaitė, su vaikais pas užsienyje gyvenančius senelius keliaujanti nuo jų kūdikystės, rekomenduoja labiau pasitikėti pačiais vaikais. Pasak jos, iš daugybės buvusių skrydžių gal tik vienas ar du pasitaikė tikrai sunkūs, kuomet mažyliai verkė, o visi kiti vyko gana sklandžiai ir atnešė daugiau gerų emocijų nei sunkumų.

„Kelionės vaikams tik į naudą. Jie tampa lengviau prisitaikantys, o po kelių skrydžių ilgiau pasėdėti ar pamiegoti lėktuvo kėdėje jiems – ne problema. Dabar jau mūsų vaikai nuolat klausinėja, kada ir vėl kur nors keliausime“, – sakė V.Songailaitė.

Svarbiausia „atmintinė“

Kaip ir kiekvienam asmeniui, taip ir kūdikiui būtina turėti asmens tapatybės kortelę arba pasą. Prieš ruošdamiesi kelionei, pasitikrinkite, ar asmens tapatybės kortelė galios toje šalyje, į kurią vykstate. Gimimo liudijimas nėra keliauti leidžiantis dokumentas.

Daugiau informacijos apie kelionės dokumentus rasite Lietuvos užsienio reikalų ministerijos e. svetainėje www.keliauk.urm.lt.

Saugumo jausmą užtikrins ir papildomas draudimas. Vykstant į svečias šalis rekomenduojamas mažylio medicininių išlaidų draudimas, jei kartais vaiko savijautą veiktų klimato, maisto ir kitų aplinkybių pasikeitimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis