Vykdama išbandyti šios vandens sporto pramogos šiek tiek nerimavau. Nors tai atrodo gana paprasta – atsistoji ir irkluoji, irklentės visgi turi šį tą bendro su sportu, kuris man dažnai kelia iššūkių.
Tiesa, mane guodė statistika – tikimybė nukristi nuo stabiliosios lentos vos 8 proc. Negali juk taip nepasisekti būtent man?
Tikimybė nukristi nuo stabiliosios lentos vos 8 proc.
Lietuvoje ši pramoga dar tik skinasi kelią, tačiau pasaulyje žinoma seniai.
2013 metų tyrimai parodė, kad pirmą kartą lauko pramogas išbandyti norėję neprofesionalūs sportininkai dažniausiai buvo linkę lipti ant irklentės.
Mes su draugų kompanija šią pramogą išbandėme Trakų pilį supančiame Galvės ežere. Lipti ant irklentės paskatino ir viliojantis tikslas – atsistojus apiplaukti pilį ir ja pasigrožėti iš visų pusių. Tai tikrai kitoks žvilgsnis į jau pabodusią, bet mielą Trakų simbolį.
Prieš lipant ant irklentės instruktorius jums trumpai paaiškins pagrindines taisykles. Tiesa, labai didelė tikimybė, kad jis pasakodamas išsiplės, nes Lietuvoje yra vos keli licencijuoti instruktoriai, kurie yra tikrai nuoširdžiai pakvaišę dėl šios sporto šakos. Tad, kaip dažnai būna, nesustodami gali pasakoti apie savo aistrą.
Jeigu po pirmojo pasiplaukiojimo susižavėsite irklentėmis, galėsite rinktis visos dienos išsamesnius mokymus, kurie atsieis 20 eurų. Įveikę juos galėsite save vadinti pusiau profesionalu.
Mūsų kompanija, ant irklenčių stojusi po ilgos darbo dienos, daug laiko neturėjo, todėl apsiribojome trumpomis pamokėlėmis ir leidomės į ežerą.
Beje, irklentėmis galima plaukioti ir upėmis, ir bet kokiais kitais vandens telkiniais. Tik jūroje tai sukels didesnių iššūkių, tad ten plaukimo įgūdžių reikėtų turėti daugiau.
Paprastos taisyklės, kurias reikėtų žinoti, pirmą kartą stojantiems ant irklentės, yra tokios:
- Įstumiate irklentę į vandenį. Irklentės gali būti vienvietės arba daugiavietės – tokias galite dalytis su būriu draugų ir kartu irkluoti, kas yra daug paprasčiau ir saugiau.
- Stumdami irklentę ant jos užsiropščiate keliais. Paimate irklą ir pamažu su juo stojatės. Stengiatės išlaikyti pusiausvyrą.
- Irkluojate.
- Jums smagu ir jaučiatės, kaip ką tik „iškeptas“ originalios sporto šakos sportininkas.
- Šaukiate draugams krante, kad greičiau jus įamžintų!
Čia labai paprastos ir visai neprofesionalios taisyklės, tačiau esmė yra panaši.
Jeigu nesijaučiate drąsiu plaukiku, galite paprašyti gelbėjimosi liemenės ir su ja irkluoti per ežerą. Jums taip pat prie kojos pritvirtins su irklente susietą savotišką pavadėlį, kuris jums padės, jeigu visgi atsidursite vandenyje.
Jei taip nutiktų, tuomet turėsite sugrįžti prie irklentės ir vėl ant jos užsiropšti. Tai nėra taip baisu, kaip atrodo – pabaiga visada laiminga.
Šio malonumo – pramogavimo ant irklentės – valandos kaina gali skirtis, bet dažniausiai būna nuo 10 eurų žmogui.
Vienas iš variantų – goSUP.lt ir entuziastingasis instruktorius Karolis. Išbandyti irklentes galima ne tik Trakuose, bet ir Vilniuje, Kaune bei kituose Lietuvos miestuose. Sakoma, kad ši pramoga – viena populiariausių šią vasarą.