ARGENTINA
Šalies pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio Argentum, kuris reiškia sidabrą. Pirmą kartą Terra Argentea (liet. „Sidabro žemė“) rašytiniuose šaltiniuose paminėta 1554 m. Be to, šalis įsikūrusi Sidabro upės (isp. Rio de la Plata) krantuose, kuri buvo svarbus tranzitinis taškas brangiųjų metalų gabenimui iš Peru.
BELIZAS
Viena teorija sako, kad šalis taip pradėta vadinti pagal jos teritorija tekančią Belizo upę, kurios pavadinimas kilęs iš majų žodžio Balis, reiškiančio drumzlinas arba drėgnas. Kita versija sako, kad Belizas kilo nuo neteisingai ispanų ištariamo vardo Peter Wallace – škotų nuotykių ieškotojo, kuris buvo įsikūręs šiose žemėse.
BOLIVIJA
Tai turbūt lengviausiai paaiškinama pavadinimo kilmė iš viso šio žemyno šalių sąrašo. Pavadinimas suteiktas karininko ir politiko Simono Bolivaro garbei, kuris buvo vienas iš XIX amžiaus Pietų Amerikos šalių Nepriklausomybių kovotojas.
BRAZILIJA
Šalies pavadinimas kildinamas iš sodriai raudonos spalvos kamieną turinčio medžio, kurį atvykę portugalai pavadino Pau Brasil. Tai – plačiai paplitęs augalas Brazilijos teritorijoje, o vietiniai indėnai naudodavo jį raudoniems dažams išgauti, kurio spalva primena degančias žarijas. Vietiniai šią spalvą vadino brasa.
ČILĖ
Šalies pavadinimas kilęs iš vietinių gyventojų – mapučių – kalbos žodžio chilli, kuris reiškia pasaulio pakraštį, kadangi būtent Čilėje gyvenančios tautos sustabdė inkų imperijos plėtimąsi.
KOLUMBIJA
Pavadinimas suteiktas atradėjo Kristoforo Kolumbo garbei, kuris atlydėjo pirmąją ispanų ekspediciją į Amerikos žemyną 1492 m. Kolumbijos pavadinimą ši šalis turi tik apie 150 metų. O iki tol šalies pavadinimas keitėsi kartu su besikeičiančia teritorija: buvo ir Naujoji Granada, ir Didžioji Kolumbija.
KOSTA RIKA
Pavadinimą šioms žemėms Kristoforas Kolumbas suteikė ketvirtosios savo ekspedicijos metu, kadangi tikėjo rasiantis čia gausybę aukso. Iš ispanų kalbos išvertus costa rica reiškia turtinga pakrantė.
KUBA
Kuba išvedama iš žodžio cubanacan, kurio vertimas pažodžiui yra „vieta centre“, kadangi Kuba yra Karibų jūros viduryje.
EKVADORAS
Tai viena iš nedaugelio žemyno šalių, kurios pavadinimo kilmė nekelia abejonių. Ekvadorui pavadinimas suteiktas pagal ekvatoriaus liniją, kuri dalina šalį į dvi – šiaurinę ir pietinę – dalis.
GVATEMALA
Manoma, kad šalies pavadinimas kildinamas iš majų kalbos žodžio quauhtemallan, kuris reiškia „vietovė, kurioje yra gausu medžių“.
MEKSIKA
Savo sostinę actekai vadino Metztlixihtlico, kas reiškia Mėnulio centras arba Mėnulio bamba. Ispanai dėl per sudėtingo tarimo šį pavadinimą supaprastino iki Mexico, o mes šalį vadiname Meksika.
NIKARAGVA
Pavadinimas yra kildinamas nuo žodžio nicarao, kurio reikšmė yra vanduo, nes šalį iš visų pusių supa vandens telkiniai.
PANAMA
Šalies pavadinimo kilmė turi keletą versijų. Viena jų sako, kad Panama buvo vadinamos žemės, esančios dabartinės sostinės teritorijoje, ir išvertus iš vietinių indėnų kalbos reiškia žuvų ir drugelių gausa. Kita versija sako, jog šalies pavadinimas kilo iš frazės panna mai, kas vietinėje kunų tautos kalboje reiškia „ten toliau“.
PERU
Peru už savo pavadinimą gali būti dėkinga Panamos pietuose gyvenusiam žemvaldžiui Biru, kadangi ispanai pagal jo pavardę pavadino buvusią Inkų imperijos teritoriją.
URUGVAJUS
Labiausiai paplitusi pačiame Urugvajuje versija sako, kad jų šalies pavadinimas reiškia „Spalvotų paukščių upė“, kuris šifruojamas taip: Uru yra paukštis, Gua – kilęs iš, o y reiškia vandenį.
VENESUELA
„Mažoji Venecija“ – taip pavadino Ispanijos keliautojai Alonso de Ojeda ir Amerigo Vespucci, pamatę, kad vietiniai Macaraibo pakrantės gyventojų namai buvo pastatyti ant medinių polių.
Straipsnį parengė kelionių organizatorius „Travel Planet“