Nuo pirmadienio karšto vandens neturėjo visi privačių butų ir svečių namų gyventojai. Druskininkų sveikatingumo įstaigos laikinus nepatogumus sprendžia įjungdamos mobilias katilines.
Karšto vandens nebuvimas kai kurioms jų net naudingas – norėdami išsimaudyti ar tiesiog sušilti į karštą vandenį turinčias įstaigas šiomis dienomis plūsta vietiniai ir pas juos besisvečiuojantys draugai bei giminaičiai.
Informavo tik vietiniame laikraštyje
„Atvykome su mažu vaiku į Druskininkus antradienį. Įsikūrėme draugų bute. Pasivaikštinėjome po miestą, o grįžę nutarėme išmaudyti vaiką. Tačiau paaiškėjo, kad nėra šilto vandens. Paskambinome namą administruojančiai bendrovei. Jie pažadėjo susisiekti, kai išsiaiškins situaciją. Kol laukiau šio skambučio, patikrinau Druskininkų savivaldybės interneto puslapį – jokios informacijos šia tema neradau – tik visokias džiugias naujienas“, – sakė vyras.
Perskambinę namo administratoriai pranešė „džiugią“ žinią: karšto vandens nėra visuose Druskininkuose ir nebus mažiausiai iki ketvirtadienio.
„Vakar (birželio 8 d. – aut. past.) paskambinau Druskininkų savivaldybės Ūkio skyriaus vedėjui, kurio numerį radau savivaldybės puslapyje. Atsiliepęs vyras, paklaustas, kada įjungs karštą vandenį, gailiu balsu pasakė, kad ir jis pats gyvena be vandens. Pasak jo, karštas vanduo bus ketvirtadienio vakare, nuo 20 val. Be to, pridūrė: „Ši informacija juk buvo skelbta „Mano Druskininkai“ laikraštyje“... Įdomu, kiek kurorto svečių (ne druskininkiečių) skaito jį!“ – piktinosi Paulius.
Norėdamas įsitikinti, kad tikrai karšto vandens neturi visi Druskininkai, jis sako paskambinęs ir į mieste esančias sanatorijas, sporto klubus: „Visi dirbo, tačiau paklausus, ar turi dušus, kuriais galėtume pasinaudoti, nedrąsiai atsakydavo: „Yra, bet dabar nėra šilto vandens, „šiandien po pietų bus.“
15min perskambinus Druskininkuose esančias sanatorijas ir viešbučius paaiškėjo, kad karšto vandens keletą dienų neturėjo tik viešbutis „Belorus“.
Poilsiautojas Paulius teigė suprantantis, kad vamzdynų profilaktika reikalinga – ji įprasta visuose miestuose. Tačiau informacija apie tai turėtų būti skelbiama ne tik vietinių skaitomame laikraštyje, bet ir kituose šaltiniuose, kurie prieinami poilsiautojams – juk Druskininkuose vasarą netrūksta poilsiautojų, kurie čia atvyksta ne dėl „šalto dušo“.
Naudoja mobilias katilines
„Situacija nėra tokia dramatiška, kaip kai kam gali atrodyti“, – sako Druskininkuose veikiančių sveikatingumo įstaigų atstovai. Dauguma jų įpratę, jog keletą dienų per vasarą nebus karšto vandens, todėl iš anksto pasirūpina, kad viešbučių klientams netektų „grūdintis“ šaltame duše ar atsisakyti pamėgtų procedūrų.
„Karšto vandens nėra ne visą savaitę, bet tik tris dienas. Gyventojai buvo informuoti skelbimais – vienas toks kabo ir pas mane laiptinėje. Tuo laikotarpiu mūsų kompleksas turi atskirą mobilią katilinę ir tomis dienomis, kai centralizuotai netiekiamas karštas vanduo, naudoja ją“, – sakė Druskininkų sveikatingumo ir poilsio centro „Aqua“ rinkodaros ir pardavimų vadovė Jūratė Vaitkevičiūtė.
Ši situacija vandens parkui net naudinga: namuose neturėdami karšto vandens į sveikatingumo įstaigas suplūsta ir vietiniai druskininkiečiai.
„Taip, šiomis dienomis jaučiamas augimas – vietiniai ateina kasdien, kad galėtų nusiprausti karštu vandeniu dušuose, pasišildyti pirtyse, baseinuose. Dauguma jų turi abonentus.
Tiesa, mes nesame vienintelė įstaiga, kuri naudoja mobilias katilines. Jas pristato UAB „Litesko“, – pasakojo pašnekovė.
Bendrovė „Litesko“ turi dvi mobilias katilines. Kaip 15min sakė įmonės atstovas spaudai Nerijus Mikalajūnas, abi jos unikalios ir neturi analogų Europoje.
„Viena yra 7 megavatų galingumo, kita – 4. Abi sumontuotos ant vilkikų, todėl lengvai transportuojamos. Be jų esame padarę specialias jungtis prie visų strateginių objektų, pavyzdžiui: ligoninių, sanatorijų ir kitų. Jeigu atsitiktų avarija, tarkime, Santariškės lieka be šilumos, ta jungtis leis greitai pajungti mobilią katilinę ir atnaujinti šildymą, kol avarija bus likviduota“, – pasakojo „Lesto“ atstovas.
Šiuo metu viena iš katilinių stovi Vilniuje, įmonės teritorijoje. Kita naudojama Druskininkuose ir šiluma aprūpina ne tik vandens parką, bet ir viešbučius, sanatorijas. Paprastai ši katilinė laikoma Alytuje ir iš šio miesto pagal poreikius nugabenama ten, kur yra poreikis.
„Šilumininkai juokauja, kad Lietuvoje būna dvi žiemos – balta ir žalia. Tai dabar, kai atliekami hidrauliniai bandymai, Druskininkuose yra ta žalioji. O laikinus nepatogumus sprendžia katilinė“, – sakė N.Mikalajūnas. Katilinė įmonėms suteikiama nemokamai.