Nors šiam radiniui jau daugiau nei 70 mln. metų, tai nėra svarbiausias muziejaus eksponatas. Kaip juokėsi pats muziejininkas, jam – visi eksponatai vienodai svarbūs ir brangūs.
„Tai ne šiaip koks akmuo, o tikras dinozauro kiaušinis su dokumentais. Dokumentai latvių kalba, bet pasirašyti paleontologų. Kiaušinis sveria apie 2,5 kg“, – pasakojo K.Sakalauskas.
Kiaušinis padėtas garbingoje vietoje ir specialiai įrengtame seife. Virš kiaušinio muziejaus lankytojai gali pamatyti ir jau išsiritusio dinozauriuko griaučius. K.Sakalauskas juokavo, kad galbūt per šias Velykas kiaušinis pagaliau išsiris.
Nors dalis muziejaus eksponatų – dovanoti, kiaušinį teko nusipirkti. Jis 2006 metais rugsėjo mėn. kainavo 300 eurų.
„Tais laikais tai buvo išties nemaži pinigai. Tiesa, iš pradžių prašė 400 eurų, bet nuleido iki 300. Šiais laikais jau visai kitokios kainos. Mačiau dabar aukcione dinozauro kiaušinį už 40 tūkst. dolerių. Aš ir pats sutikčiau parduoti bent už 30 tūkst. eurų“, – kalbėjo jis.
K.Sakalausko teigimu, įprastai šie kiaušiniai randami gūžtomis. Na, o čia pasitaikė toks vienas.
„Šį radinį aptikau kolekcionierių forume. Jis vyksta du kartus metuose, Latvijoje. Ten buvau radęs didelį meteoritą, tačiau jo neįpirkau, tad kitą kartą atvykęs nusipirkau šį kiaušinį. Aš įsitikinęs, kad Lietuvoje daugiau joks kitas muziejus neturi dinozauro kiaušinio, todėl mano muziejus – išskirtinis“, – juokėsi vyras.
Kiaušinyje esantis gemalas – suakmenėjęs. Prieš 70 mln. metų šie dinozaurai augdavo net iki 15 metrų aukščio, o galva priminė ančiasnapį.