1. Karalystė, kurioje tik žemė ir dangus
Įsivaizdavote milžiniškas teritorijas, kuriose driekiasi tik smėlėta dykuma ir atrodo, kad būtent kažkur čia ir baigiasi pasaulis? Tokį užburiantį vaizdą horizonte galite išvysti apsilankę Omano Sultonate, kur driekiasi dalis Arabijos dykumos. Gamta čia nėra draugiška nei žmogui, nei augmenijai ar gyvūnams, kurių vietovėje aptinkama itin mažai. Ypač gigantiškame 2,33 mln. kv. km plote suskaičiuota vos 37 augalų rūšys, tačiau nepaisant to, apsilankymas smėlio karalystėje visada būna prikaustantis ir abejingų tikrai nepalieka. Omane esanti dykumos dalis savyje slepia lakiojo smėlio sritį, vietinių vadinamą – Um al Samimu. Tiesa, vietovė turtinga nafta, gamtinėmis dujomis ir sieros telkiniais.
2. Istorija dvelkianti Omano sostinė
Lankantis Omane, vertėtų užsukti ir į šalies sostinę – Maskato miestą, įsikūrusį prie Omano įlankos.
Teritorijoje galėsite paklaidžioti po buvusių žvejų namelių labirintus, pasigrožėti nuostabiais rūmais ir jų prabanga bei bent akies krašteliu pažvelgti į vietinių kasdienį gyvenimą. Be gausybės muziejų, kuriuos turėsite galimybę aplankyti ir daugiau sužinoti apie sultonato istoriją, išvysite išties nepakartojamus portugalų ir vietinių omaniečių, dar XV-XVII a. statytus didingus fortus, juosiančius miestą. Kadaise jie tarnavo ne tik kaip gynybiniai pastatai, bet ir kaip gyvenamosios patalpos kilmingiesiems, kadangi būtent čia buvo įrengti karališki apartamentai, įstabaus grožio mečetės ir ne tokie jaukūs kalėjimai.
3. Senovės prabangos prekės – aromatingi smilkalai
Ladano žemė, esanti Dofaro gubernijoje Omane, jus nukels į paslaptinguosius viduržemių laikus, kai pro teritoriją keliaudavo kvapniųjų smilkalų prekeiviai. Šiuo metu UNESCO saugomoje vietovėje auga Bosvelijos medžiai iš kurių ir gaminami Ladano smilkalai. Čia jus pasitiks pasakiški, saulės iškaitinti vaizdai, tad galėsite pasijausti lyg senovės laikų gyventojas klaidžiojantis po Azijos žemes. Apylinkėse taip pat pamatysite ir stūksančias karavanų oazes Shishr/Wubar statinių likučius, kur kadaise ir apsistodavo prabangos prekėmis tarp Viduržemio ir Raudonosios jūrų regiono su Mesopotamija, Indija ir Kinija prekiaujantys vietiniai.
4. Kultūros širdis
Keista, tačiau šalies tradicijų ir kultūros širdis, ne Omano sostinė Maskatas, apie kurį rašėme aukščiau, bet nuo jo 140 km nutolęs Nizvos miestas. Sakoma, kad būtent jo dykumose ir kalnuose tebetvyro galinga praeities Omanų dvasia. Vietovėje galima pasivaikščioti po turbūt patį didžiausią senamiestį Persijos įlankoje, kurio centras – milžiniškas ir apvalus pilies bokštas, menantis senovės laikus. Žvilgsnį tikrai pritrauks tiek labai seni ir aptriušę, tiek nauji, su itin puošniomis lauko durimis, visai greta, vieni šalia kitų išsirikiavę namai. Taip pat teritorijoje stūkso Bahlos pilis, apie kurią sklando legendos, jog viduje gyvena Džinai, tik daug baugesni nei visiems girdėtose Aladino pasakose.
5. Tamsūs, tačiau didingi Arabų kalnai
Hadžaro kalnai skiria Omano pajūrio lygumą nuo dykumos plokščiakalnio ir yra gana tamsūs bei nykus, tačiau atrodo tikrai didingai. Nuo apžvalgos aikštelės žvelgiant į nuostabųjį Džebel Šams arba į apačioje esantį gigantišką Didįjį kanjoną, užplūsta nepakartojamas jausmas. Vietiniai apylinkėse mėgsta važinėtis džipais po Vades – didžiausią metų dalį išdžiuvusias upes, kurios naudojamas vietoj kelių. Bet turistus dažniausiai galima sutikti tais pačiais takais einant pėsčiomis, brendant į balas ir kitaip mėgaujantis gamta. O įdomiausia tai, kad netoliese galima išvysti UNESCO saugomas Al Ayno akmenų eiles, savo taisyklingumu primenančias Velykų salos statulas.
Egzotinių kelionių į Omaną specialistai – kelioniuakademija.lt