Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Išskirtinis maršrutas pamaryje – tai, kas nustebins net išrankiausią kelionių gurmaną

„Žuvies kelias“ – išskirtinė, turtinga pramoga, suteikianti keliautojui unikalių patirčių. Tai kelionė Mažosios Lietuvos vandens keliais, vokiškai-prūsiškai-lietuviško kulinarinio paveldo skoniais, žmogaus nepaliestos gamtos kampeliais, siūlanti vos per vieną dieną patirti Pamario kraštą. Taigi, keliaujam!
Žuvies kelias
Žuvies kelias / „We Love Lithuania“ nuotr.

Kulinarinis kruizas „Žuvies kelias“ prasideda Drevernoje, laivadirbio J.Gižo etnografinėje sodyboje, kur trumpai susipažinę su laivadirbystės bei Kuršių marių laivininkystės istorija „einam į žvejus“. Etnografinis charizmatiškų moterų ansamblis „Žvejytės“, senovine vietine tarme įtraukia į žaidimų ratelius bei kviečia atspėti – ką gi reiškia žodis „pūkis“ pamariečių himne „Stinta-pūkis“? Ne, tai ne katinas! Tai marių žuvis – pūgžlys.

Sodyboje svečiai pasivaišina Mažosios Lietuvos tradicine „kafija“ (cikorijų arba miežių kava), „gliumziniu“ (varškės) pyragu ir, žinoma, žuviene („Strykis“); norintys degustuoja jau kelias kartas vyndarystę puoselėjančios šeimos gaminamus svarainių, agrastų, juodųjų serbentų, aviečių vynus („Mėmėlio vyninė“), susipažįsta su žuvų auginimu uždarose sistemose. O tada išplaukia.

Drevernos mažųjų laivų uoste senoviniu mediniu plokščiadugniu laivu „Dreverna“ prasideda vandens kelias, kuris tęsis per keturis skirtingus vandenis (Kuršių mariomis, Nemuno delta, Minijos upe, Karaliaus Vilhelmo kanalu), keturiais skirtingais laivais, visos kelionės metu degustuojant pagal senąsias tradicijas išrūkytą žuvį („Smiltalė“), klausantis kapitonų pasakojimų, bendraujant tarpusavy, sustojant tradicinės „kafijos“ su „vofeliais“ ar „puceliais“ Ventainėje ir žuvies patiekalų, žuvininkystės tradicijomis garsėjančių Kintų „Mėlynajame karpyje“.

O, kad kelionė būtų ne tik skani bet ir turininga, į „Žuvies kelio“ kulinarinio kruizo maršrutą įtraukti žymiausi Pamario krašto lankytini objektai ir gražiausi gamtovaizdžiai, pasiekiami tik vandens keliu:

Ventės ragas su jame dar 1929 m. įkurta Ornitologijos stotimi bei vienu iš septynių Lietuvoje išlikusių švyturių (statytu 1863 m.). Ventės švyturys atviras lankytojams, o iš jo viršūnės atsiveria nuostabi Kuršių marių panorama;

Kniaupo įlankos botaninis – zoologinis draustinis, Krokų Lankos ežeras, kur driekiasi vandens lelijų plantacijos, o ant vandens nė kiek nebijodamos atvykėlių supasi rečiausios vandens paukščių rūšys;

Uostadvaris su 1876 m. statytu švyturiu bei 1907 m. vandens kėlimo stotimi (garo turbina, susiurbianti pievų vandens perteklių ir nukreipianti jį link Nemuno deltos) – dabar Polderių muziejumi, padėjusia Rusnės gyventojams apginti savo žemes nuo vandens stichijų;

lietuviškoji Venecija – Minijos (Mingės) kaimas, kur vietoje centrinės gatvės per vidurį teka Minijos upė, kur restauruoti mediniai namai gražūs kaip iš paveikslėlio ir kur gyventojai vieni pas kitus į svečius plaukia savo valtelėmis ar kateriais.

„Žuvies kelio“ kulinarinis kruizas, tai vienos dienos kelionė per Pamario krašto kulinarinį paveldą, Mažosios Lietuvos istoriją bei unikalų kraštovaizdį, leidžianti geriau pažinti šią Lietuvos dalį. Taip pat tai gali tapti kelione, leidžiančia geriau pažinti vieniems kitus bendradarbiams („teambuilding“‘as), išskirtinai atšvęsti asmenines šventes (gimtadienius, krikštynas), o gal, tiesiog, paįvairinti draugų susibūrimus.

„Žuvies kelio“ pasiūlymus galite rasti čia.

„Velijam giliukį didelį stukį!“ („Linkime daug laimės!“)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas