R.Šlepavičiaus teigimu, turizmas ir kultūra Italijoje sukuria apie 15 proc. bendrojo vidaus produkto. Garsiai kalbant, kad šalis susiduria su didžiausia ekonomine krize nuo Antrojo pasaulinio karo, ambasadoriaus teigimu, italai neturi kito pasirinkimo, kaip tik stengtis grįžti į turistų akiratį.
Kita vertus, ambasadorius tikina, kad ekonomika nėra vienintelis veiksnys. Anot R.Šlepavičiaus, kaži, ar šalis ryžtųsi atverti sienas, jei ne mažėjantys koronaviruso susirgimo skaičiai.
„Jeigu tai nebūtų faktorius, nebūtų sienos atidarytos niekur“, – sako jis.
Pasak ambasadoriaus, koronaviruso padėtis šalyje yra vis gerėjanti. Pastaruoju metu naujų susirgimų augimas tėra 0,1-0,2 procento, o Romoje fiksuojamų susirgimų skaičius panašius į Lietuvos, iki 10 per parą.
Tas elgsenos pokytis labai stiprus, labai matomas.
Ir nors virusą suvaldyti, panašu, pavyko, jo sukelti socialinio gyvenimo pokyčiai dar išliks ilgam. Pasak R.Šlepavičiaus, didelė tikimybė, kad atvykstantiems turistams italas nei rankos paspaus, nei apkabins.
„Jeigu anksčiau italai ne tik paspausdavo ranką, bet ir apsikabindavo žmones, draugus, tai dabar rankų neduoda, distancijos laikomasi. Tas elgsenos pokytis labai stiprus, labai matomas“, – sako ambasadorius.
Norintys keliauti į Italiją, pasak R.Šlepavičiaus, turėtų atidžiai suplanuoti kelionę – koks jos tikslas, kur vykstama, mat gali laukti nemažai netikėtumų.
Vienas jų – į muziejų būsite įleisti tik iš anksto rezervavę laiką, dėl sunkios ekonominės padėties ir turistų stokos nedirba daugybė restoranų, taip pat ne visi viešbučiai priima keliautojus.
„Reikia įvertinti visas aplinkybes – kur vykstama, kokie viešbučiai, koks tas kelionės planas“, – teigia pašnekovas.
Žiūrėkite visą interviu su Lietuvos ambasadoriumi Italijoje R.Šlepavičiumi:
Laiko suplanuoti kelionei į Italiją yra, mat kol kas iš Lietuvos į ją patekti labai sudėtinga. Tiesa, pasak ambasadoriaus, jo žiniomis, kai kurios oro linijos jau planuoja atnaujinti tiesioginius skrydžius.
Užsienio reikalų ministerija skelbia, kad vykstant į Italiją rekomenduojama imtis atsargumo priemonių. Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį paskelbė, kad grįžtant iš Italijos dar kurį laiką bus būtina 14 dienų saviizoliacija. Ji netaikoma atvykusiems iš šių 24-ių valstybių.