„Economist Intelligence Unit“ (EIU) kasmet daugiau nei pusšimtį pasaulio miestų išrikiuoja pagal saugumą. Atsižvelgiama į įvairius veiksnius, tokius kaip infrastruktūros, sveikatos, asmeninis ir skaitmeninis saugumas. Šiemet EIU įtraukė ir aplinkosauginius veiksnius, taip pat naują kriterijų – „urbanistinį atsparumą“: miesto sugebėjimą atsitiesti po nelaimės.
Vertinant asmeninį saugumą buvo atsižvelgta į nusikaltimų mastą, terorizmą ir kitokį smurtą. Skaitmeninis saugumas apėmė tokius pavojus kaip kibernetinės atakos. Sveikatos – ligoninių, pagalbos tarnybų, sveikatos apsaugos sistemos prieinamumą. Ir galiausiai, infrastruktūros saugumas vertinamas pagal pastatų, kelių ir tiltų saugumą. Kuo miestas saugesnis – tuo daugiau balų jis gavo.
Mažiausiai saugiu miestu paskelbtas Lagosas – didžiausias Nigerijos miestas ir buvusi sostinė. Lagosas užėmė paskutines vietas vertinant sveikatos ir asmeninį saugumą.
Tik vos vos saugesnis už Lagosą paskelbtas Karakasas, Venesuelos sostinė. Trečias nuo galo – didžiausias Mianmaro miestas Jangonas.
57 vietą iš 60 užėmė Pakistano didmiestis Karačis. 56 – Bangladešo sostinė Daka.
55 vietoje – Egipto sostinė Kairas, kuriame ypač prasta skaitmeninio ir sveikatos saugumo situacija.
Į mažiausiai saugių miestų dešimtuką patenka ir Maroko Kasablanka, Indonezijos Džakarta, Indijos Naujasis Delis ir Bogota Kolumbijoje.
Saugiausiųjų sąrašo viršūnėje dominuoja Azijos Ramiojo vandenyno pakrantės miestai, o pačiu saugiausiu trečius metus iš eilės paskelbtas Tokijas. Po jos rikiuojasi Singapūras ir Osaka. Saugiausiųjų TOP20 galite rasti čia arba galerijoje: