Nukentėjusių turistų kasdien vis daugėja, jie skundžiasi odos uždegimais ir stipriu perštėjimu. Iš pradžių medicininės pagalbos ieškojo tik besimaudę karštosiose versmėse, tačiau pastarosiomis dienomis į medikus kreipėsi nukentėję žmonės, išsimaudę pačioje Negyvojoje jūroje.
Specialistai šiuo metu tiria vandenį ir bando išsiaiškinti, kas sukelia nudegimus. Šiomis dienomis jie žada paskelbti, ar šaltiniai buvo užteršti pašaliniais vandenimis specialiai ar druskos koncentracija juose žymiai šoktelėjo dėl natūralių priežasčių.
Negyvoji jūra neturi ištakų, į ją nuo aukštų uolų nukrenta tik karštas terminių versmių vanduo. Vanduo tampa tarsi „užrakintas jūroje“, tad neaiškus vandens užterštumas itin jaudina vietos valdininkus ir medikus. Pačios karštosios versmės, maitinančios vandeniu Negyvąją jūrą, prisotintos mineralinių druskų ir sieros.
Teigiama, jog per didelis druskingumas gali būti sukeltas tiek natūralių gamtinių sąlygų tiek ir dirbtiniu būdu. Baiminamais, kad vanduo buvo užterštas žmogaus. Vietos pareigūnai teigia, kad tai gali būti ir speciali akcija, turinti sugriauti Negyvosios jūros turistinį potencialą ir patrauklumą.
Štai „Laisvės radijas“ skelbia, jog tarptautinė teroristinė organizacija „Al Kaida“ dažnai naudoja „tūkstančio dūrių“ strategiją, kuomet „šalims priešininkėms“ bandoma padaryti kuo didesnę ekonominę bei moralinę žalą.
Spėjama, kad būtent šios programos rėmuose teroristai jau keletą metų vykdo miškų padegimus Europos Sąjungos šalyse. Pavyzdžiui, 2012-aisiais stambūs miškų gaistrai siautė Portugalijoje, Ispanijoje, Italijoje ir Graikijoje. Jie glemžėsi ne tik žemyninę šių šalių dalį, bet siautėjo ir salose: Tenerifėje, Sardinijoje, Sicilijoje, Hiose.