Tokiu būdu šalis siekia paskatinti ekonomikos augimą.
Paprastai užsieniečiams Jungtiniuose Arabų Emyratuose suteikiamos tik ribotos vizos, susietos su jų darbu, o ilgalaikį leidimą gyventi šalyje gauti sudėtinga.
Visgi turintys naują „Žaliąją vizą“ galės dirbti neužsitikrinę įmonės paramos ir galės deklaruoti išlaikymą savo tėvams bei vaikams iki 25 metų, sakė pareigūnai.
„Ši viza skirta aukštos kvalifikacijos asmenims, investuotojams, verslininkams, taip pat itin gabiems studentams ir magistrantams“,– pažymėjo užsienio prekybos ministras Thani al-Zeyoudi.
Išteklių turtingos Persijos įlankos šalys, tokios kaip JAE, vis labiau siekia diversifikuoti savo ekonomiką ir mažinti priklausomybę nuo naftos.
Koronaviruso pandemija taip pat paveikė JAE turizmą ir verslą, tuo tarpu šalies ekonomiką pastaraisiais metais ir taip jau veikė smukusios naftos kainos.
2019 metais JAE pristatė 10 metų trukmės „Auksinę vizą“, skirtą pritraukti turtingus asmenis ir aukštos kvalifikacijos darbuotojus.
Panašios programos buvo pradėtos vykdyti ir kitose turtingose Persijos įlankos šalyse, tokiose kaip Saudo Arabija ir Kataras.
Rijadas 2019 metų birželio mėnesį pareiškė pasiūlysiantis nuolatinius leidimus gyventi už 800 tūkst. rialų (213 tūkst. JAV dolerių) ir vienerių metų trukmės atnaujinamus leidimus gyventi šalyje, kainuojančius 100 tūkst. rialų, leisdamas migrantams užsiimti verslu ir nusipirkti turto be rėmėjų iš Saudo Arabijos garantijų.
Doha taip pat atvėrė savo nekilnojamojo turto rinką užsieniečiams, pasiūlydama asmenims, įsigijusiems namus ar parduotuves, teisę gauti ilgesnės trukmės ar nuolatinį leidimą gyventi.