Kupranugarių vaidmuo yra labai reikšmingas JAE istorijai ir visai šiai senai civilizacijai. Beduinams (dykumų klajokliams) kupranugariai buvo svarbūs ir kaip greitesnio judėjimo priemonė, ir dėl pieno tiekimo. Jojimas ant kupranugarių JAE vis dar yra labai paplitęs, rašoma „The Travel“.
Kupranugarių svarba JAE kultūrai
JAE kupranugariai laikomi ikonišku kultūros simboliu. Kupranugariai šimtmečius vaidino svarbų vaidmenį šio krašto žmonių gyvenime, juk jie yra vieni iš nedaugelio gyvūnų, kurie gali išgyventi atšiauriomis dykumų sąlygomis.
Dar ir šiandien kupranugariai turi didelę reikšmę JAE visuomenėje, nes daugelis beduinų juos naudoja savo reikmėms. Kupranugariai taip pat traukia čia atvykstančius turistus.
Maisto šaltinis
Kupranugarių mėsa yra įprastas JAE patiekalas, tačiau ji labiau skirta svarbiems įvykiams, šventėms pažymėti.
Įdomu tai, kad kupranugarių pienas čia naudojamas šokolado ir sausainių gamyboje.
„Dykumų laivai“
Kupranugariai dar yra vadinami „Dykumų laivais“, nes jais patogu keliauti dykuma, taip pat jie gali ilgą laiką išgyventi be vandens. Be to, šie gyvūnai dykumų klajoklius aprūpina maistu.
Tradicinis audimas
Al-Sadu yra tradicinė JAE audimo technika, kuri yra svarbiausia beduinų kultūros dalis. Kupranugarių vilna čia nuo seniausių laikų naudojami įvairiausiems daiktams išausti: pagalvėms, kilimams, diržams ir t. t.
Jojimas ant kupranugarių
Jojimas ant kupranugarių – labai įdomus potyris, leidžiantis suprasti arabų gyvenimo būdą. Turistai tokiu būdu ne tik susipažįsta su šia kultūra, bet ir egzotiškai keliauja, apžiūrinėja dykumas.
Įkurtas jojimo centras
Arabijos dykumos kupranugarių jojimo centras – pirmasis toks centras šiame regione, kuris yra skirtas būtent turistams, norintiems išmokti joti ant šių ištvermingų gyvūnų.
Jojimo centras įsikūręs Al Lisaili gyvenvietėje Dubajaus emyrate. Čia turistai kviečiami pasigrožėti kupranugariais, pažvelgti į jų treniruočių rutiną, pasidomėti jojimo ypatumais. Žinoma, turistai šiame centre gali ir patys išmokti joti ant kupranugario.
Kupranugariai čia laikomi tradiciniuose ūkiniuose pastatuose, todėl lankytojai turi galimybę pamatyti ir mažai kur regėtą įdomią ūkinę aplinką.
Čia kiekvienas kviečiamas susidraugauti su švelniaisiais kupranugariais, jais pakeliauti vieną valandą bei apie šiuos gyvūnus sužinoti netikėtų faktų.
Turistams, kurie dar nebuvo bandę joti ant kupranugario, centre rekomenduojama pasimokyti 1,5 val., iš jų – vieną valandą skirti jojimui.
Tai puikiai tinka turistams, norintiems patirti unikalią JAE tradiciją.
Jojimas ant kupranugario nugaros dykumoje yra nepamirštamas gyvenimo potyris ir reikšminga kultūrinė patirtis.