Šalies pietvakariuose esantis ugnikalnis išsiveržė priešpiet, o dramatišką sprogimą ir po jo į visas puses skriejančius akmenis nufilmavo netoliese įrengtos stebėjimo kameros. Pranešimų apie sužeistus žmones kol kas nebuvo.
Pareigūnai įspėjo žmones nesiartinti prie ugnikalnio, karštas dujas ir pelenus išmetančio į 3,5 km aukštį. Žole apaugusiais kalno šlaitais ritasi akmenys.
Netoli Aso esantys žmonės „turi saugotis didelių oru skriejančių akmenų ir piroklastinių srautų" —vulkaninių pelenų, karštų dujų ir uolienų, per televizijos transliuotą spaudos konferenciją sakė Japonijos meteorologijos agentūros (JMA) pareigūnas Tomoaki Ozaki.
Praėjusį kartą JMA tokį įspėjimą dėl Aso paskelbė per jo išsiveržimą 2016 metais. Ugnikalnis nubudo 2015-aisiais, prieš tai „miegojęs“ 19 metų.
Naujausias išsiveržimas įvyko po praeitą ketvirtadienį užfiksuoto nedidelio išsiveržimo, pranešė naujienų agentūra „Kyodo News“.
Japonijoje ugnikalnių išsiveržimai yra vieni dažniausių pasaulyje. Šalis yra Ramiojo vandenyno „ugnies žiedui“ priklausančioje srityje, pasižyminčioje aktyvia seismine ir vulkanine veikla.
2014 metų rugsėjį Japonijoje įvyko daugiausiai aukų per beveik 90 metų pareikalavęs ugnikalnio išsiveržimas – netikėtai atgijus Ontakės ugnikalniui, esančiam centrinėje šalies dalyje, žuvo maždaug 63 žmonės.